World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 5:30am ET
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 1:00am ET
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson Final
Thompson (3)
McInnes Cooper 5th
Sinnett
Roach 4th
Fenelon
Grattan 4th
Cyr
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon Final
Watling (4)
Peterson 28th
Clark-Rouire
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith 6th
Lyburn
Wiebe Final
LaVallee (4)
Bohn 5th
Smith
Gauthier 6th
McCannell
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Hilliard 4th
Comeau
Gim 4th
Mallais
Birt 4th
Robichaud
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Masters Champery -- Teams

Oct 17 - 20, 2019
Bryce


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Cameron
Bryce
Third
Player Photo
Craig
Waddell
Second
Player Photo
Gregor
Cannon
Lead
Player Photo
Derrick
Sloan
Edin


Karlstad
Sweden

Skip
Player Photo
Niklas
Edin
Third
Player Photo
Oskar
Eriksson
Second
Player Photo
Rasmus
Wrana
Lead
Player Photo
Christoffer
Sundgren
Gempeler


Adelboden
Switzerland

Fourth
Player Photo
Marc
Pfister
Third
No Photo
Tim
Jungen
Second
No Photo
Bjorn
Jungen
Skip
Player Photo
Simon
Gempeler
Hess


Zug
Switzerland

Skip
Player Photo
Jan
Hess
Third
Player Photo
Simon
Gloor
Second
Player Photo
Simon
Hoehn
Lead
Player Photo
Reto
Schoenenberger
Hoesli


Glarus
Switzerland

Skip
Player Photo
Marco
Hoesli
Third
Player Photo
Philipp
Hoesli
Second
No Photo
Justin
Hausherr
Lead
Player Photo
Jannis
Spiess
Iseli



Switzerland

Skip
No Photo
Jan
Iseli
Third
No Photo
Max
Winz
Second
No Photo
Nathan
Weber
Lead
No Photo
Ilian
Meier
Klima


Prague
Czech Republic

Skip
Player Photo
Lukas
Klima
Third
Player Photo
Marek
Cernovsky
Second
Player Photo
Jiri
Candra
Lead
Player Photo
Samuel
Mokris
Klossner


Langenthal
Switzerland

Fourth
No Photo
Theo
Short
Skip
No Photo
Jan
Klossner
Second
No Photo
Pablo
Lachat
Lead
No Photo
Anthony
Petoud
Lottenbach


Zug
Switzerland

Skip
Player Photo
Lucien
Lottenbach
Third
Player Photo
Rainer
Kobler
Second
Player Photo
Patrick
Abächerli
Lead
Player Photo
Tom
Winkelhausen
Nyman


Stockholm
Sweden

Fourth
Player Photo
Patric
Mabergs
Skip
Player Photo
Fredrik
Nyman
Second
No Photo
Fredrik
Carlsen
Lead
Player Photo
Johannes
Patz
Ramsfjell


Trondheim
Norway

Skip
Player Photo
Magnus
Ramsfjell
Third
Player Photo
Torger
Nergaard
Second
Player Photo
Martin
Sesaker
Lead
No Photo
Bendik
Ramsfjell
Reed


Cambridge
England

Skip
No Photo
Andrew
Reed
Third
No Photo
Andrew
Woolston
Second
No Photo
Gary
Tapp
Lead
No Photo
Thomas
Jaeggi
Retornaz


Pinerolo
Italy

Skip
Player Photo
Joel
Retornaz
Third
Player Photo
Amos
Mosaner
Second
Player Photo
Sebastiano
Arman
Lead
Player Photo
Simone
Gonin
Ruohonen


Minneapolis
United States

Fourth
Player Photo
Greg
Persinger
Skip
Player Photo
Rich
Ruohonen
Second
Player Photo
Colin
Hufman
Lead
Player Photo
Phil
Tilker
Schnider


St. Gallen
Switzerland

Skip
Player Photo
Andrin
Schnider
Third
Player Photo
Oliver
Widmer
Second
Player Photo
Nicola
Stoll
Lead
Player Photo
Fabian
Schmid
Schwaller


Bern
Switzerland

Skip
Player Photo
Yannick
Schwaller
Third
Player Photo
Michael
Brunner
Second
Player Photo
Romano
Meier
Lead
Player Photo
Marcel
Kaeufeler
Sik



Czech Republic

Skip
Player Photo
David
Sik
Third
Player Photo
Radek
Bohac
Second
Player Photo
Krystof
Tabery
Lead
Player Photo
Milan
Polivka
Ulsrud


Oppdal
Norway

Skip
Player Photo
Thomas
Ulsrud
Third
Player Photo
Steffen
Walstad
Second
Player Photo
Markus
Hoiberg
Lead
Player Photo
Magnus
Vaagberg
van Dorp


Zoetermeer
Netherlands

Fourth
Player Photo
Wouter
Gosgens
Skip
Player Photo
Jaap
van Dorp
Second
Player Photo
Laurens
Hoekman
Lead
Player Photo
Carlo
Glasbergen
Whyte


Stirling
Scotland

Skip
Player Photo
Ross
Whyte
Third
Player Photo
Robin
Brydone
Second
Player Photo
Duncan
McFadzean
Lead
Player Photo
Euan
Kyle

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO2 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm GMT
Latvia Final
Austria (8)
France Final
China 11  (6)
Germany Final
Turkey (7)
Italy Final
Korea (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Fri, Dec 6 -- 10:30am GMT
Feltscher Final
Kim (7)
Dudt Final
Kovaleva (7)
Skrlik Final
Madisson (8)
Jentsch Final
Han (8)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Fri, Dec 6 -- 6:00am GMT
Horgan Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
van Dorp (8)
Schnider Final
Zou (8)
Glukhov Final
Kim (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Thompson Final
Thompson (3)
McInnes Cooper 5th
Sinnett
Roach 4th
Fenelon
Grattan 4th
Cyr
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon Final
Watling (4)
Peterson 28th
Clark-Rouire
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith 6th
Lyburn
Wiebe Final
LaVallee (4)
Bohn 5th
Smith
Gauthier 6th
McCannell
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Dec 6 -- 8:00pm AT
Hilliard 4th
Comeau
Gim 4th
Mallais
Birt 4th
Robichaud
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑