Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 5th
McEachren
Schut 4th
Weagle
MacIsaac 4th
Strang
Mosher 4th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

SWISSCURLING Championship -- Round-Robin

Feb 8 - 16, 2020
Round-Robin
Peter De Cruz
Geneva, SUI
0.889  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yannick Schwaller
Bern, SUI
0.778  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Klossner
Langenthal, SUI
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lucien Lottenbach
Zug, SUI
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marc Pfister
Adelboden, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Hess
Zug, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Marco Hoesli
Glarus, SUI
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrin Schnider
St. Gallen, SUI
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Championship Pool
Peter De Cruz
Geneva, SUI
0.889  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yannick Schwaller
Bern, SUI
0.778  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jan Klossner
Langenthal, SUI
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lucien Lottenbach
Zug, SUI
0.444  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sun, Feb 9, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Peter De Cruz Andrin Schnider 8-4    Final (8)
B Marc Pfister Lucien Lottenbach 9-5    Final (10)
C Jan Hess Marco Hoesli 8-7    Final (EE)
D Jan Klossner Yannick Schwaller 3-8    Final (7)
Mon, Feb 10, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Marco Hoesli Yannick Schwaller 6-10    Final (9)
B Jan Hess Jan Klossner 1-10    Final (7)
C Andrin Schnider Lucien Lottenbach 7-10    Final (EE)
D Peter De Cruz Marc Pfister 8-4    Final (EE)
Mon, Feb 10, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jan Hess Lucien Lottenbach 3-8    Final (8)
B Peter De Cruz Yannick Schwaller 8-7    Final (EE)
C Jan Klossner Marc Pfister 7-5    Final (9)
D Andrin Schnider Marco Hoesli 9-6    Final (9)
Tue, Feb 11, 20 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Marc Pfister Marco Hoesli 9-5    Final (9)
B Jan Klossner Andrin Schnider 6-5    Final (EE)
C Peter De Cruz Jan Hess 9-7    Final (10)
D Yannick Schwaller Lucien Lottenbach 7-5    Final (10)
Wed, Feb 12, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Jan Klossner Peter De Cruz 2-7    Final (9)
B Lucien Lottenbach Marco Hoesli 9-4    Final (9)
C Marc Pfister Yannick Schwaller 5-11    Final (9)
D Jan Hess Andrin Schnider 7-5    Final (9)
Wed, Feb 12, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Andrin Schnider Marc Pfister 3-7    Final (9)
B Yannick Schwaller Jan Hess 8-3    Final (9)
C Lucien Lottenbach Peter De Cruz 7-8    Final (10)
D Marco Hoesli Jan Klossner 10-4    Final (9)
Thu, Feb 13, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Lucien Lottenbach Jan Klossner     12:00 PM
B Marco Hoesli Peter De Cruz     12:00 PM
C Yannick Schwaller Andrin Schnider     12:00 PM
D Marc Pfister Jan Hess     12:00 PM
Thu, Feb 13, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Yannick Schwaller Peter De Cruz 5-6    Final (10)
D Jan Klossner Lucien Lottenbach 6-5    Final (EE)
Fri, Feb 14, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jan Klossner Yannick Schwaller 3-8    Final (8)
B Lucien Lottenbach Peter De Cruz 9-6    Final (10)
Fri, Feb 14, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Peter De Cruz Jan Klossner 8-3    Final (8)
D Lucien Lottenbach Yannick Schwaller 2-5    Final (9)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh 5th
McEachren
Schut 4th
Weagle
MacIsaac 4th
Strang
Mosher 4th
Snow
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull Final
Johnston (8)
Northwood Final
Molberg (7)
Jackson Final
Shannon (8)
Dieckelt Final
Plett 12  (4)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑