World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M9 -- Thu, Nov 21 -- 9:00am CET
GER Final
DEN (9)
ENG Final
RUS (9)
SCO Final
SWE (9)
NOR Final
NED (10)
ITA Final
SUI (EE)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Nov 21 -- 8:30am ET
McDonald Final
Hebert (8)
Grattan Final
MacDougall (6)
Roberge Final
Stevens (EE)
Kennerknecht Final
Schnider (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
EST 12  (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Somerville wins 1999 St. Paul Cashspiel

Nov 26 - 28, 1999

Event Details

Recent

 
Final Ranking Prize  Points 
Team Prize (CDN) Points
1.   Tim Somerville $5,880  --- 
2.   Jon Medure $2,940  --- 
3.   David Bohn $1,470  --- 
4.   Ryan Larson $1,470  --- 
5.   Andrew Mikkelsen $1,103  --- 
6.   Tanner Hammerschmidt $1,103  --- 
7.   Rob Hipke $1,103  --- 
8.   Grant Bruns $1,103  --- 
View Full Standings

 
Location
St. Paul, Minnesota

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M9 -- Thu, Nov 21 -- 9:00am CET
GER Final
DEN (9)
ENG Final
RUS (9)
SCO Final
SWE (9)
NOR Final
NED (10)
ITA Final
SUI (EE)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Nov 21 -- 8:30am ET
McDonald Final
Hebert (8)
Grattan Final
MacDougall (6)
Roberge Final
Stevens (EE)
Kennerknecht Final
Schnider (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
EST 12  (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
FIN Final
LTU (EE)
TUR 11  Final
ESP (9)
ENG Final
ITA (6)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑