World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 7th
Rocque
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 7th
Stubbs
Sherrer 8th
Silvernagle
Fujisawa 8th
Daniels
Wilson 8th
Brown
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 7th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler Final
Cross (7)
Wenzek 6th
Hess
Park Final
Tardi (4)
Meachem 8th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 5th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar 6th
Park
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 7th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Latvia International Challenger -- Playoffs

Oct 24 - 27, 2019
Times shown as Eastern European Time (EET)
Maia Ramsfjell
QF
Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [1]
Maia Ramsfjell
Galina Poddubnaya
Anastasia Babarykina
SF
Sun 3:00pm
Loser to 8
SCORES
  [5]
Maia Ramsfjell
QF
Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [2]
Anastasia Babarykina
Eliza Stabulniece
Amy MacDonald
CF
Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [7]
Maia Ramsfjell
QF
Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [3]
Amy MacDonald
Champion
Marie Turmann
Iveta Stasa-Sarsune
Iveta Stasa-Sarsune
SF
Sun 3:00pm
Loser to 8
SCORES
  [6]
QF
Sun 8:00am
Loser Out
SCORES
  [4]
Iveta Stasa-Sarsune
Ieva Rudzite
Anastasia Babarykina
CF
Sun 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [8]
Amy MacDonald
Amy MacDonald
3rd Place Winner

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim 7th
Rocque
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 7th
Stubbs
Sherrer 8th
Silvernagle
Fujisawa 8th
Daniels
Wilson 8th
Brown
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 7th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler Final
Cross (7)
Wenzek 6th
Hess
Park Final
Tardi (4)
Meachem 8th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 5th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar 6th
Park
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 7th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑