World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim Final
Rocque (7)
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 8th
Stubbs
Sherrer Final
Silvernagle 11  (8)
Fujisawa 8th
Daniels
Wilson Final
Brown (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 8th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler Final
Cross (7)
Wenzek Final
Hess (7)
Park Final
Tardi (4)
Meachem 8th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 6th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 8th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Ramsfjell wins 2019 Latvia International Challenger

Oct 24 - 27, 2019

Event Results:

Recent
Draw: CF -- Sun, Oct 27 -- 7:00pm EET
Ramsfjell Final
Stasa-Sarsune (EE)
Babarykina Final
MacDonald (8)
Eastern European Time (EET)

 
Final Ranking Prize  Points 
Team Prize (CDN) Points
1.   Maia Ramsfjell $2,026  12.804 
2.   Iveta Stasa-Sarsune $1,158  9.390 
3.   Amy MacDonald $724  7.682 
4.   Anastasia Babarykina $434  6.829 
5.   Ieva Rudzite $---  5.122 
5.   Ksenia Pikalova $---  5.122 
5.   Eliza Stabulniece $---  5.122 
5.   Marie Turmann $---  5.122 
View Full Standings

Event Information
1st place - 1'400 EUR 2nd place - 800 EUR 3rd place - 500 EUR 4th place - 300 EUR
 
 
Location
Tukums, Latvia

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Kim Final
Rocque (7)
Vaughan Final
Sinclair (6)
Hudyma 8th
Stubbs
Sherrer Final
Silvernagle 11  (8)
Fujisawa 8th
Daniels
Wilson Final
Brown (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Maerki 8th
Sturmay
Howard Final
Pahl (7)
Gempeler Final
Cross (7)
Wenzek Final
Hess (7)
Park Final
Tardi (4)
Meachem 8th
Whyte
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin 6th
Jones/Laing
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W3 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
NOR Final
DEN (9)
EST Final
LAT 10  (EE)
RUS Final
SUI (9)
SCO Final
CZE (9)
SWE Final
GER (9)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M3 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
RUS Final
SCO (10)
SUI 11  Final
DEN (8)
NED Final
GER (9)
ITA Final
SWE 11  (8)
NOR Final
ENG (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist 8th
Burton
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Nov 17 -- 7:00pm CET
SVK Final
WAL (EE)
LTU Final
FRA (EE)
EST Final
HUN (10)
BLR Final
LAT (10)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm CET
ESP Final
HUN (10)
BLR Final
ENG (9)
SVK 12  Final
LTU 10  (EE)
TUR 10  Final
FIN (10)
POL Final
ITA (9)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑