World Curling Report

Curling Scores

M: Tim Hortons Brier
Kingston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: WC -- Fri, Feb 28 -- 7:00pm ET
McEwen Final
Howard (10)
W: NWTCA Women's Curling Club Championship
Inuvik, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Feb 28 -- 7:00pm MT
Lennie Final
Mitchell (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Mixed Doubles Trophy Aarau -- Round-Robin

Jan 31 - Feb 2, 2020
Pool A
Rupp/Wunderlin
, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Albrecht/Wozniak
Zurich, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rorvik/Nergaard
, NOR
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Szeliga-Frynia/Frynia
, POL
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Iseli/Iseli
, SUI
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Aitken/Andrews
Stirling, SCO
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Skaslien/Nedregotten
Oppdal, NOR
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Grunder/De Cruz
Geneve, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaeggi/Pfister
Bern, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Engler/Hefti
, SUI
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Otaegi/Unanue
, ESP
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Paetz/Michel
Zurich, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Perret/Rios
Bern, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morozova/Goryachev
, RUS
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Westman/Ahlberg
Stockholm, SWE
0.400  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Stocker/Stoll
Limmattal, SUI
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Blumberga/Briezkalns
Riga, LAT
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 31, 20 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Rorvik/Nergaard Szeliga-Frynia/Frynia 7-4    Final (8)
B Moskaleva/Eremin Albrecht/Wozniak 4-5    Final (8)
C Iseli/Iseli Rupp/Wunderlin 6-7    Final (7)
D Westman/Ahlberg Morozova/Goryachev 4-9    Final (7)
Fri, Jan 31, 20 10:45 AM
Sheet Team Team Score    End
A Otaegi/Unanue Engler/Hefti 7-8    Final (EE)
B Skaslien/Nedregotten Grunder/De Cruz 7-4    Final (8)
C Paetz/Michel Perret/Rios 6-4    Final (8)
D Blumberga/Briezkalns Stocker/Stoll 3-12    Final (6)
Fri, Jan 31, 20 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Jaeggi/Pfister Aitken/Andrews 7-6    Final (8)
B Iseli/Iseli Rorvik/Nergaard 2-9    Final (6)
C Albrecht/Wozniak Szeliga-Frynia/Frynia 10-2    Final (6)
D Rupp/Wunderlin Moskaleva/Eremin 7-6    Final (8)
Fri, Jan 31, 20 04:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Stocker/Stoll Paetz/Michel 2-8    Final (8)
B Aitken/Andrews Otaegi/Unanue 6-3    Final (7)
C Jaeggi/Pfister Skaslien/Nedregotten 5-10    Final (7)
D Engler/Hefti Grunder/De Cruz 2-7    Final (7)
Fri, Jan 31, 20 06:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Blumberga/Briezkalns Westman/Ahlberg 4-11    Final (7)
B Szeliga-Frynia/Frynia Moskaleva/Eremin 2-11    Final (6)
C Rupp/Wunderlin Rorvik/Nergaard 9-5    Final (7)
D Perret/Rios Morozova/Goryachev 7-2    Final (6)
Fri, Jan 31, 20 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Aitken/Andrews Skaslien/Nedregotten 7-6    Final (8)
B Engler/Hefti Jaeggi/Pfister 9-10    Final (8)
C Grunder/De Cruz Otaegi/Unanue 8-3    Final (7)
D Iseli/Iseli Albrecht/Wozniak 3-10    Final (6)
Sat, Feb 1, 20 08:15 AM
Sheet Team Team Score    End
A Rorvik/Nergaard Moskaleva/Eremin 8-4    Final (7)
B Morozova/Goryachev Paetz/Michel 2-8    Final (6)
C Stocker/Stoll Westman/Ahlberg 4-8    Final (8)
D Blumberga/Briezkalns Perret/Rios 1-11    Final (6)
Sat, Feb 1, 20 10:45 AM
Sheet Team Team Score    End
A Grunder/De Cruz Jaeggi/Pfister 7-5    Final (8)
B Szeliga-Frynia/Frynia Iseli/Iseli 8-7    Final (8)
C Engler/Hefti Aitken/Andrews 8-10    Final (8)
D Otaegi/Unanue Skaslien/Nedregotten 2-8    Final (6)
Sat, Feb 1, 20 01:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Rupp/Wunderlin Albrecht/Wozniak 6-5    Final (EE)
B Perret/Rios Stocker/Stoll 8-5    Final (8)
C Morozova/Goryachev Blumberga/Briezkalns 7-5    Final (8)
D Paetz/Michel Westman/Ahlberg 7-6    Final (8)
Sun, Feb 2, 20 04:15 PM
Sheet Team Team Score    End
B Skaslien/Nedregotten Engler/Hefti 7-4    Final (8)
C Otaegi/Unanue Jaeggi/Pfister 6-8    Final (8)
D Aitken/Andrews Grunder/De Cruz 6-4    Final (8)
Sun, Feb 2, 20 06:45 PM
Sheet Team Team Score    End
A Moskaleva/Eremin Iseli/Iseli 9-2    Final (6)
B Paetz/Michel Blumberga/Briezkalns 11-3    Final (7)
C Albrecht/Wozniak Rorvik/Nergaard 7-4    Final (8)
Sun, Feb 2, 20 09:15 PM
Sheet Team Team Score    End
A Westman/Ahlberg Perret/Rios 3-8    Final (6)
B Morozova/Goryachev Stocker/Stoll 6-5    Final (8)
D Szeliga-Frynia/Frynia Rupp/Wunderlin 5-8    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: Tim Hortons Brier
Kingston, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: WC -- Fri, Feb 28 -- 7:00pm ET
McEwen Final
Howard (10)
W: NWTCA Women's Curling Club Championship
Inuvik, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Feb 28 -- 7:00pm MT
Lennie Final
Mitchell (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑