Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis Final
Rozon (7)
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley Final
Ramsfjell (7)
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

KW Fall Classic -- Round-Robin

Sep 22 - 25, 2022
Pool A
Yves Stocker
Zug, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dylan Niepage
Waterloo, ON
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paul Moffatt
Waterloo, ON
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nicholas Lemieux
Oakville, ON
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pat Ferris
Grimsby, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Michael Fournier
Toronto, ON
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mark Kean
Ottawa, ON
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Sam Steep
KW, ON
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Colton Daly
Georgetown, ON
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alex Champ
Kitchener-Waterloo, ON
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
James Grattan
Oromocto, NB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Fraser Reid
Waterloo, ON
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Emerson Steffler
Unionville, ON
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brandon Tippin
Bala, ON
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Yusuke Morozumi
Karuizawa, JPN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Sep 23, 22 11:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Michael Fournier Alex Champ 7-2    Final (6)
2 James Grattan Brandon Tippin 5-4    Final (8)
3 Fraser Reid Emerson Steffler 10-3    Final (7)
4 Paul Moffatt Nicholas Lemieux 7-5    Final (7)
5 Pat Ferris Dylan Niepage 4-7    Final (7)
6 Sam Steep Colton Daly 6-1    Final (7)
Fri, Sep 23, 22 05:15 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Mark Kean Colton Daly 6-4    Final (7)
2 Yusuke Morozumi Emerson Steffler 0-5    Final (5)
3 Michael Fournier Sam Steep 9-7    Final (8)
4 James Grattan Fraser Reid 9-7    Final (8)
5 Yves Stocker Nicholas Lemieux 10-4    Final (5)
6 Pat Ferris Paul Moffatt 0-7    Final (5)
Sat, Sep 24, 22 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Yves Stocker Pat Ferris 7-3    Final (8)
2 Paul Moffatt Dylan Niepage 1-9    Final (4)
3 Yusuke Morozumi James Grattan 0-5    Final (5)
4 Sam Steep Alex Champ 8-2    Final (7)
5 Fraser Reid Brandon Tippin 5-6    Final (8)
6 Mark Kean Michael Fournier 2-7    Final (6)
Sat, Sep 24, 22 02:45 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dylan Niepage Nicholas Lemieux 8-2    Final (6)
2 Alex Champ Colton Daly 7-8    Final (8)
3 Yves Stocker Paul Moffatt 7-1    Final (5)
4 Brandon Tippin Emerson Steffler 5-6    Final (8)
5 Mark Kean Sam Steep 7-2    Final (7)
6 Yusuke Morozumi Fraser Reid 0-5    Final (5)
Sat, Sep 24, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Yusuke Morozumi Brandon Tippin 0-5    Final (5)
2 Pat Ferris Nicholas Lemieux 0-1    Final (1)
3 Mark Kean Alex Champ 6-3    Final (6)
4 Yves Stocker Dylan Niepage 8-4    Final (7)
5 Michael Fournier Colton Daly 8-0    Final (3)
6 James Grattan Emerson Steffler 6-1    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis Final
Rozon (7)
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley Final
Ramsfjell (7)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑