World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans Final
Paterson (7)
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy Final
Campbell (8)
Braedley Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 6th
Van Amsterdam
Davies 7th
Bauer
Snider 7th
Hiebert
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin 8th
Deschiffart
Shannon 6th
Young
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Glynhill Ladies International -- Scores

Jan 16 - 19, 2020

<<<<  >>>>
Sun, Jan 19 -- 2:30pm -- Times shown as Greenwich Mean Time (GMT)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Maggie Wilson
Stirling, SCO
     0  0  1  0  0  3  0  X  4  
Selina Witschonke
Luzern, SUI
   0  2  0  1  1  0  1  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Fourth:
Player Photo
Rebecca
Morrison
Skip:
Player Photo
Maggie
Wilson
Second:
No Photo
Jennifer
Marshall
Lead:
No Photo
Eilidh
Yeats
Skip:
Player Photo
Selina
Witschonke
Third:
Player Photo
Elena
Mathis
Second:
Player Photo
Marina
Loertscher
Lead:
Player Photo
Anna
Gut


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Isabella Wrana
Sundbyberg, SWE
     1  0  1  0  0  1  0  X  3  
EunJung Kim
Uiseong, KOR
   0  4  0  2  1  0  1  X  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Isabella
Wrana
Third:
Player Photo
Jennie
Wahlin
Second:
Player Photo
Almida
de Val
Lead:
Player Photo
Fanny
Sjoberg
Skip:
Player Photo
EunJung
Kim
Third:
Player Photo
KyeongAe
Kim
Second:
Player Photo
SeonYeong
Kim
Lead:
Player Photo
YeongMi
Kim


Show All Draws/Games

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Feb 16 -- 11:30am AT
Evans Final
Paterson (7)
Forsythe Final
Gaines (6)
Tracy Final
Campbell (8)
Braedley Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 6th
Van Amsterdam
Davies 7th
Bauer
Snider 7th
Hiebert
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin 8th
Deschiffart
Shannon 6th
Young
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑