Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak  
Zuravloff  
Wills  
Zuravloff  
Deis  
Bryden  
Gamble  
Woloschuk  
Kleiter  
Knapp  
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm ET
Snow Final
Kavanaugh (7)
Weagle Final
MacIsaac (8)
Strang Final
Schut (7)
McEachren Final
Mosher (8)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
Perozak 10  8th
Cheung
Wipf Final
Chung (EE)
Wright Final
Davies (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt Final
Proulx (8)
Forsythe Final
Nodding (6)
Callaghan 10  Final
Blades (7)
Stevens Final
Shaw (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Camarena0-7 at 2020 Women's World Qualification Event

Jan 13 - 18, 2020

Mexico City, Mexico
Games: 7  
Record: 0W - 7L  
PF/G: 2.92  
PA/G: 16.46  
Hammer Efficiency: 0.03  
Steal Defense: 0.59  
Force Efficiency: 0.13  
Steal Efficiency: 0.05  

 
Adriana Camarena (Mexico City, MEX) finished 0-7 in the 8 team
Women's World Qualification Event qualifying round, held January 13 - 18, 2020 in , . In their opening game, Camarena lost 9-3 to Marianne Rorvik (Oslo, NOR), droppimg another game, 11-1 to Elina Virtaala (Hyvinkaa, FIN). Camarena lost 10-2 to Dilsat Yildiz (Eruzurum, TUR). Camarena lost 9-1 to Marie Turmann (Tallinn, EST). Camarena lost 14-4 to Lauren Wagner (Melbourne, AUS). Camarena lost 15-1 to Un-Chi Gim (Gyeonggido, KOR). Camarena lost 11-2 to Veronica Zappone (Trentino, ITA) in their final qualifying round match.
 
. For week 26 of the event schedule, Camarena did not improve upon their best events, remaining at th place on the World Ranking Standings with total points. Camarena ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak  
Zuravloff  
Wills  
Zuravloff  
Deis  
Bryden  
Gamble  
Woloschuk  
Kleiter  
Knapp  
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm ET
Snow Final
Kavanaugh (7)
Weagle Final
MacIsaac (8)
Strang Final
Schut (7)
McEachren Final
Mosher (8)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
Perozak 10  8th
Cheung
Wipf Final
Chung (EE)
Wright Final
Davies (8)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 3:00pm ET
Yarmuch Final
Thomas (6)
Whittmire Final
Matter (6)
Burton Final
Donaldson (6)
Fleger Final
Whitbread (5)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 5:00pm AT
MacNutt Final
Proulx (8)
Forsythe Final
Nodding (6)
Callaghan 10  Final
Blades (7)
Stevens Final
Shaw (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑