World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 6th
SCO
SUI 7th
DEN
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 5th
TUR
LAT 5th
AUT
LTU 5th
POL
FRA 5th
BLR
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN 6th
SVK
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stroud Sleeman Cash Spiel -- Teams

Oct 17 - 20, 2019
Belchior


Welland
Ontario

Skip
No Photo
Travis
Belchior
Third
No Photo
Eric
Egan
Second
No Photo
Spencer
Maves
Lead
No Photo
Bryce
Morgan
Camm


ottawa
Ontario

Skip
Player Photo
Jason
Camm
Third
Player Photo
Jordie
Lyon-Hatcher
Second
Player Photo
Kurt
Armstrong
Lead
Player Photo
Brett
Lyon-Hatcher
Dunnam


Philadelphia
Pennsylvania

Skip
Player Photo
Scott
Dunnam
Third
Player Photo
Alex
Leichter
Second
Player Photo
Cody
Clouser
Lead
Player Photo
Andrew
Dunnam
Ferris


Grimsby
Ontario

Skip
Player Photo
Pat
Ferris
Third
Player Photo
Ian
Dickie
Second
Player Photo
Connor
Duhaime
Lead
Player Photo
Zack
Shurtleff
Geller


Columbus
Ohio

Skip
Player Photo
Nik
Geller
Third
No Photo
Brian
Mark
Second
No Photo
Marshall
Peterson
Lead
No Photo
Nic
Sanders
Goodkey


Ottawa
Ontario

Skip
Player Photo
Cameron
Goodkey
Third
Player Photo
Mac
Calwell
Second
Player Photo
Morgan
Calwell
Lead
Player Photo
Brendan
Acorn
Hall


Kitchener
Ontario

Skip
Player Photo
Matthew
Hall
Third
Player Photo
Alex
Champ
Second
Player Photo
Terry
Arnold
Lead
Player Photo
Scott
Clinton
Heggestad


Stroud
Ontario

Skip
Player Photo
Cory
Heggestad
Third
No Photo
Andrew
Thompson
Second
Player Photo
Kelly
Schuh
Lead
Player Photo
James
Freeman
Horgan


Sudbury
Northern Ontario

Skip
Player Photo
Jacob
Horgan
Third
Player Photo
Scott
Mitchell
Second
Player Photo
Mitchell
Cortello
Lead
No Photo
Chase
Dusessoy
Kean


London
Ontario

Skip
Player Photo
Mark
Kean
Third
Player Photo
Charlie
Richard
Second
Player Photo
Tyler
Twining
Lead
Player Photo
DJ
Ronaldson
Krell


Kitchener-Waterloo
Ontario

Skip
Player Photo
Richard
Krell
Third
Player Photo
Shane
Konings
Second
Player Photo
Spencer
Nuttall
Lead
Player Photo
Matt
Pretty
MacEwan


Sudbury
Northern Ontario

Skip
Player Photo
Sandy
MacEwan
Third
Player Photo
Dustin
Montpellier
Second
Player Photo
Lee
Toner
Lead
Player Photo
Luc
Ouimet
Mooibroek


Cambridge
Ontario

Skip
Player Photo
Sam
Mooibroek
Third
Player Photo
Ryan
Fayaz
Second
Player Photo
Matthew
Garner
Lead
Player Photo
Spencer
Dunlop
Steep


St. Catherines
Ontario

Skip
Player Photo
Sam
Steep
Third
Player Photo
Adam
Vincent
Second
Player Photo
Oliver
Campbell
Lead
Player Photo
Thomas
Ryan
Stocker


Bern
Switzerland

Skip
No Photo
Yves
Stocker
Third
No Photo
Yves
Wagenseil
Second
No Photo
Felix
Eberhard
Lead
No Photo
Marcel
Gertsch
Symonds


St. John's
Newfoundland / Labrador

Skip
Player Photo
Andrew
Symonds
Third
Player Photo
Chris
Ford
Second
Player Photo
Adam
Boland
Lead
Player Photo
Keith
Jewer
Tippin


Stroud
Ontario

Skip
Player Photo
Brandon
Tippin
Third
Player Photo
Dylan
Tippin
Second
Player Photo
Jess
Bechard
Lead
No Photo
Tim
Cornfield
Vanveghel


Hamilton
Ontario

Skip
No Photo
Daniel
Vanveghel
Third
No Photo
Troy
Stoner
Second
No Photo
Eric
Fenech
Lead
No Photo
Jarrett
Matthews
Willsey


Waterloo
Ontario

Skip
Player Photo
John
Willsey
Third
Player Photo
Connor
Lawes
Second
Player Photo
Robert
Currie
Lead
Player Photo
Evan
Lilly
Wilson


Oakville
Ontario

Skip
Player Photo
Jim
Wilson
Third
Player Photo
Ken
McDermot
Second
Player Photo
Chris
Harris
Lead
No Photo
Rob
Brockbank

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE 6th
SCO
SUI 7th
DEN
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W9 -- Thu, Nov 21 -- 2:00pm CET
SUI Final
LAT (8)
GER Final
NOR (10)
DEN Final
CZE (10)
SWE Final
RUS (10)
SCO Final
EST (10)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert  
Morris  
Shuster  
Dangerfield  
Epping  
Cotter  
Gushue  
Wood  
Jacobs  
Sturmay  
McEwen  
Geall  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
ISR 5th
TUR
LAT 5th
AUT
LTU 5th
POL
FRA 5th
BLR
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Thu, Nov 21 -- 11:00am ET
Chandler Final
SFL-Morissette (7)
Balsdon Final
Ferland (8)
Nyman Final
Munroe (8)
Fournier Final
Bedard (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 19 -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
HUN 6th
SVK
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer  
Kaufman  
Barker  
Kezama  
Skrlik  
Kalk  
Schori  
Wang  
Howard  
Wang  
Anderson  
Martin  
Streifel  
Hilker  
D: Ilderton Mixed Doubles Spiel
Ilderton, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1a -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm ET
Cottrill  
Liscumb  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑