Trail Appliance Autumn Gold Curling Classic
Curling Scores
Trail Appliance Autumn Gold Curling Classic
Oct 8 - 11, 2004
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Cheryl Bernard Calgary, AB |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Stefanie Lawton Saskatoon, SK |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 | X | 9 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cheryl Bernard
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Stefanie Lawton
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.78 |
| PA/G: | 5.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.03 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cheryl Bernard
Stefanie Lawton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















