International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 12 - 15, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ursi Hegner Uzwil, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | ||
| Hazel Smith Stirling, SCO |
3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ursi Hegner
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 4L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 6.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Hazel Smith
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.78 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ursi Hegner
Hazel Smith
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ursi Hegner | ||
| Hazel Smith | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















