International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 12 - 15, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrea Schoepp Garmisch, GER |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | X | 6 | |||
| Angelina Jensen Hvidovre, DEN |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrea Schoepp
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Angelina Jensen
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.33 |
| PA/G: | 8.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Andrea Schoepp
Angelina Jensen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Andrea Schoepp | ||
| Angelina Jensen | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















