BC Scotties Open Event #1
Curling Scores
BC Scotties Open Event #1
Dec 8 - 10, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sarah Wark Chilliwack, BC |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Kim Slattery Vernon, BC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sarah Wark
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 5.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Kim Slattery
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 4.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 1.00 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sarah Wark
Kim Slattery
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















