Northern Ontario Best Western Junior Mens Provincials
Curling Scores
Northern Ontario Best Western Junior Mens Provincials
Dec 27 - 30, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Tanner Horgan Sudbury, NONT |
![]() |
3 | 2 | 0 | 4 | X | 9 | |||||||
| Jason Bazylewski Fort Frances, NONT |
0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tanner Horgan
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.73 |
| PA/G: | 3.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.88 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Jason Bazylewski
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.00 |
| PA/G: | 18.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tanner Horgan
Jason Bazylewski
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















