Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships
Curling Scores
Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships
Sep 19 - 22, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cora Farrell Chaska, MN |
0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 2 | 8 | |||
| Susan Dudt Malvern, PA |
![]() |
2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cora Farrell
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 13.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Susan Dudt
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cora Farrell
Susan Dudt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Cora Farrell | ||
| Susan Dudt | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















