World Mixed Doubles Qualification Event
Curling Scores
World Mixed Doubles Qualification Event
Dec 2 - 7, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ireland Fyfe/Wilson |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 8 | |||
| Belgium Geerinckx/Heylen |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ireland
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.43 |
| PA/G: | 8.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Belgium
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.38 |
| PA/G: | 10.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Ireland
Belgium
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












