Russian Curling Cup
Curling Scores
Russian Curling Cup
Oct 8 - 12, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sergei Glukhov Sochi, RUS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||
| Mikhail Vlasenko Irkutsk, RUS |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sergei Glukhov
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 5.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Mikhail Vlasenko
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 3.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sergei Glukhov
Mikhail Vlasenko
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Sergei Glukhov | ||
| Mikhail Vlasenko | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















