Mixed Doubles Super Series - Chilliwack
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Chilliwack
Oct 12 - 15, 2023
|
| Draw Oct 13 - 12:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Armstrong/Griffith Kelowna, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Cotter/Cotter Vernon, BC |
1 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | X | 8 | ||||
Event Statistics
Armstrong/Griffith
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.33 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Cotter/Cotter
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 5.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Armstrong/Griffith
| Games: | 24 |
| Record: | 18W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.86 |
| PA/G: | 7.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Cotter/Cotter
| Games: | 50 |
| Record: | 33W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.43 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Armstrong/Griffith
Cotter/Cotter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















