Co-op Tour Challenge
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Co-op Tour Challenge
Oct 14 - 19, 2025
|
| Draw Oct 14 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | ||
| Xenia Schwaller Zurich, SUI |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
Event Statistics
Rachel Homan
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Xenia Schwaller
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 6.12 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Rachel Homan
| Games: | 72 |
| Record: | 56W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Xenia Schwaller
| Games: | 110 |
| Record: | 80W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 8.41 |
| PA/G: | 5.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Rachel Homan
Xenia Schwaller
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















