The Shoot-Out @ the Saville Centre
Curling Scores
The Shoot-Out @ the Saville Centre
Sep 13 - 16, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kristie Moore Grande Prairie, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 3 | X | 10 | |||
| Jennifer Schab Calgary, AB |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kristie Moore
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Jennifer Schab
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.50 |
| PA/G: | 13.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kristie Moore
Jennifer Schab
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kristie Moore | ||
| Jennifer Schab | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















