NWT Men's Championship
Curling Scores
NWT Men's Championship
Jan 27 - 31, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Glen Hudy Yellowknife, NT |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Paul Delorey Hay River, NT |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Glen Hudy
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Paul Delorey
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.11 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Glen Hudy
Paul Delorey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












