Mother Club Fall Curling Classic
Curling Scores
Mother Club Fall Curling Classic
Sep 20 - 23, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kerri Einarson Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 5 | |||
| Darcy Robertson Winnipeg, MB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kerri Einarson
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.59 |
| PA/G: | 3.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Darcy Robertson
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 4.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kerri Einarson
Darcy Robertson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kerri Einarson | ||
| Darcy Robertson | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















