USA Curling Senior Mens National Championship
Curling Scores
USA Curling Senior Mens National Championship
Feb 25 - Mar 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steve Swoboda Rice Lake, WI |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Craig Halliday Denver, CO |
3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steve Swoboda
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 7.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Craig Halliday
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 6.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steve Swoboda
Craig Halliday
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












