Cincinnati Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Cincinnati Mixed Doubles Cup
Jan 7 - 9, 2022
|
| Draw Jan 8 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| DiBaggio/Mann Cleveland, OH |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | ||
| Wood/Bond Denver, CO |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
DiBaggio/Mann
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Wood/Bond
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.48 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
DiBaggio/Mann
| Games: | 19 |
| Record: | 9W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.80 |
| PA/G: | 8.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.34 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Wood/Bond
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.48 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
DiBaggio/Mann
Wood/Bond
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















