Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 5th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 5th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 6th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 5th
Stiksma  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim 6th
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 7th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin  
Ramsfjell  
Colter  
Howard  
Horgan  
Schwaller  
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 6th
Nikolov
Tubalkain 6th
Huerlimann
Regza Final
Craik (5)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 8th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Nina Roth

Age: 34
Born: McFarland, WI
Resides: McFarland, WI
Throws: Right
Profession: Registered Nurse, Select Specialty Hospital
College/University: Edgewood College
Curling Highlights:
*U.S Women's National Champion 2010[cr][lf]* U.S. Club National Championships: 2006 (champion)[cr][lf]* Wisconsin State Women's Playdown: 2005 (runner-up), 2004 (3rd)
Junior Highlights:
* U.S. Junior National Championships: 2009, 2008 (champion), 2007 (bronze), 2006 (champion), 2005 (semifinalist), 2004 (7th)[cr][lf]* World Junior Championships: 2008 (8th), 2006 (10th)[cr][lf]* Junior Nationals All-Star Team: 2006[cr][lf]* Wisconsin State Junior Women's Championship: 2009 (champion), 2008 (champion), 2007 (champion), 2006 (champion), 2004 (champion), 2003 (runner-up), 2002 (3rd)[cr][lf]* Illinois State Junior Women's Championship: 2005 (champion)[cr][lf]* Optimist International U-18 Championships: 2004 (gold medalist)[cr][lf]* Badger State Games, junior ladies division: 2003 (silver)[cr][lf]* Fussen Junior Camp, Fussen, Germany: 2004

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am MT
Gray-Withers 5th
Wytrychowski  Watch Live Curling!
Sherrer 5th
Brown  Watch Live Curling!
Sturmay 6th
Purcell  Watch Live Curling!
Richards 5th
Stiksma  Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Gim 6th
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 7th
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 7th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 1:30pm ET
Edin  
Ramsfjell  
Colter  
Howard  
Horgan  
Schwaller  
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 6th
Nikolov
Tubalkain 6th
Huerlimann
Regza Final
Craik (5)
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge Final
Doyon (6)
Duguay Final
Girard (5)
Menard 8th
Leduc
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland Final
Peterson (EE)
Robertson Final
Ursel (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith Final
Sigurdson (8)
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe Final
Grassie (8)
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers Final
Wasylik (8)
Lott Final
Forrester 10  (5)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑