World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Koe  
McDonald  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Fujisawa  
Team Scheidegger  
Rocque  
Wrana  
Tirinzoni  
Carey  
Homan  
Yoshimura  
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Games: 7  
Record: 3W - 4L  
PF/G: 6.19  
PA/G: 7.94  
Hammer Efficiency: 0.11  
Steal Defense: 0.34  
Force Efficiency: 0.44  
Steal Efficiency: 0.44  

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Koe  
McDonald  
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Dec 12 -- 12:30pm NT
Fujisawa  
Team Scheidegger  
Rocque  
Wrana  
Tirinzoni  
Carey  
Homan  
Yoshimura  
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑