Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: China Open
W: China Open
M: Canad Inns Men's Classic
W: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: McKee Homes Fall Curling Classic
W: Womens Masters Basel
W: Stirling Wheelchair Curling International
W: Atkins Curling Supplies Classic
W: Steele Cup Cash
M: Steele Cup Cash
M: Atkins Curling Supplies Classic
M: Kalamazoo Men's Classic
M: Stonewall Family Foods Junior Classic
W: Stonewall Family Foods Junior Classic
M: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
M: Sherwood Park Mixed Doubles Classic
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
W: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
W: Regina Callie Rockoberfest
W: Wetzikon Wheelchair Curling Tournament
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 2
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

St. Paul Let's Cure Lupus Cash Spiel -- Round-Robin

Oct 5 - 7, 2018
Pool A
Scott Dunnam
,
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Rich Ruohonen
Chaska, USA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dominik Maerki
Minneapolis, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Mike Siggins
Tempe, AZ
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jed Brundidge
,
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Mark Fenner
Chaska, USA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
SooHyuk Kim
Seoul, KOR
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jason Smith
Blaine, MN
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Evan Workin
Fargo, ND
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Craig Nicko
Blaine, MN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Chase Sinnett
Chaska, USA
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Andrew Stopera
Chaska, USA
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Craig Brown
Madison , WI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Bob Leclair
,
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Dale Gibbs
St. Paul, MN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool D
Steve Birklid
Seattle, WA
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Todd Birr
,
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kroy Nernberger
Madison, WI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Skyler Slusar
Fargo, ND
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jamison
St. Paul, MN
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Oct 5, 18 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Jed Brundidge Mike Siggins 5-7    Final (7)
4 Evan Workin Craig Nicko 5-4    Final (8)
5 Andrew Stopera Dale Gibbs 7-4    Final (8)
6 Todd Birr Jamison 9-1    Final (6)
Fri, Oct 5, 18 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
3 Rich Ruohonen Scott Dunnam 7-8    Final (EE)
4 Jason Smith Mark Fenner 4-8    Final (7)
5 Craig Brown Bob Leclair 7-2    Final (6)
6 Kroy Nernberger Steve Birklid 4-5    Final (8)
Fri, Oct 5, 18 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 SooHyuk Kim Craig Nicko 10-4    Final (7)
4 Dominik Maerki Mike Siggins 6-5    Final (8)
5 Skyler Slusar Jamison 7-2    Final (6)
6 Chase Sinnett Dale Gibbs 10-2    Final (5)
Fri, Oct 5, 18 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Evan Workin Mark Fenner 7-5    Final (8)
4 Jed Brundidge Scott Dunnam 8-9    Final (EE)
5 Todd Birr Steve Birklid 2-8    Final (6)
6 Andrew Stopera Bob Leclair 8-3    Final (6)
Fri, Oct 5, 18 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Craig Brown Chase Sinnett 2-7    Final (6)
2 Kroy Nernberger Skyler Slusar 6-1    Final (5)
5 Rich Ruohonen Dominik Maerki 7-2    Final (5)
6 Jason Smith SooHyuk Kim 3-8    Final (6)
Sat, Oct 6, 18 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Bob Leclair Dale Gibbs 8-5    Final (7)
2 Steve Birklid Jamison 7-3    Final (7)
5 Scott Dunnam Mike Siggins 6-4    Final (8)
6 Mark Fenner Craig Nicko 6-4    Final (8)
Sat, Oct 6, 18 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Todd Birr Skyler Slusar 9-0    Final (3)
2 Andrew Stopera Chase Sinnett 2-5    Final (7)
5 Evan Workin SooHyuk Kim 4-9    Final (7)
6 Jed Brundidge Dominik Maerki 8-9    Final (8)
Sat, Oct 6, 18 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Kroy Nernberger Jamison 7-2    Final (3)
2 Craig Brown Dale Gibbs 9-7    Final (7)
5 Jason Smith Craig Nicko 10-9    Final (EE)
6 Rich Ruohonen Mike Siggins 9-1    Final (4)
Sat, Oct 6, 18 04:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Dominik Maerki Scott Dunnam 3-9    Final (6)
2 SooHyuk Kim Mark Fenner 7-8    Final (8)
3 Chase Sinnett Bob Leclair 6-3    Final (7)
4 Skyler Slusar Steve Birklid 0-6    Final (4)
Sat, Oct 6, 18 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jed Brundidge Rich Ruohonen 4-6    Final (8)
2 Evan Workin Jason Smith 6-7    Final (EE)
3 Andrew Stopera Craig Brown 4-1    Final (8)
4 Todd Birr Kroy Nernberger 9-8    Final (EE)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

Click Event to Show Scoreboard
M: China Open
W: China Open
M: Canad Inns Men's Classic
W: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: Driving Force Abbotsford Cashspiel
M: McKee Homes Fall Curling Classic
W: Womens Masters Basel
W: Stirling Wheelchair Curling International
W: Atkins Curling Supplies Classic
W: Steele Cup Cash
M: Steele Cup Cash
M: Atkins Curling Supplies Classic
M: Kalamazoo Men's Classic
M: Stonewall Family Foods Junior Classic
W: Stonewall Family Foods Junior Classic
M: Red Deer Elks Junior Mens Spiel
: Red Deer Elks Junior Womens Spiel
M: Sherwood Park Mixed Doubles Classic
W: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Stroud Sleeman Cash Spiel
M: Coldwater Rocktoberfest U18 Mens Spiel
W: Coldwater Rocktoberfest U18 Womens Spiel
W: Regina Callie Rockoberfest
W: Wetzikon Wheelchair Curling Tournament
W: Wheelchair Curling Baltic League: Stage 2
Default (ET)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
One of the Largest Floor Curling Events in Canada

One of the Largest Floor Curling Events in Canada

Over 550 Grade 3 students from 12 schools in five School Divisions will be taking part when CurlManitoba hosts one of Canada's largest youth floor curling tournaments at the Sport for Life Centre, Thursday, October 18.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

To top ↑