World Curling Report

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Jan 24 -- 6:30pm MT
Skrlik Final
Rocque (10)
Sherrer Final
Hilker (10)
Kaufman 11  Final
Vaughan (9)
Scheidegger Final
Walker (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
McEvoy Final
Myketyn-Driscoll 14  (9)
Arsenault Final
Jones (9)
Brothers Final
Hilliard (9)
Mattatall Final
Breen (10)
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm ET
Mallais Final
Quillian (7)
Cousins Final
Comeau 12  (9)
Crawford 10  Final
Levesque (9)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Lavoie Final
Boisvert (10)
Tippin 10  Final
St-Georges (8)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge Final
Fournier (9)
Bedard Final
Ferland (8)
Martel Final
Homan (5)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm CT
Anderson Final
Streifel (10)
Holland Final
Englot (10)
Barker 10  Final
Williamson (EE)
Silvernagle Final
Fleming (8)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
Gibson Final
O'Leary (9)
Stevens Final
Thompson (10)
Murphy 11  Final
Thompson (8)
MacDougall Final
Manuel (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:30pm GMT
Davie Final
Al-Saffar (10)
Smith Final
Findlay (9)
Farries Final
Henderson 11  (6)
Bryce Final
Farmer 12  (6)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 4:30pm GMT
Cameron Final
Craik 11  (10)
Holder Final
Turner (10)
Craik Final
Kinnear (7)
Carson Final
Gallacher (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 11 - 13, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Shannon Kleibrink
D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Anette Norberg
Anette Norberg
Manuela Siegrist
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Anette Norberg
D1 - Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Lene Nielsen
Lene Nielsen
Mari Motohashi
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Anette Norberg
D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Mari Motohashi
Anna Kubeskova
Ursi Hegner
Ursi Hegner
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]
D1 - Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Ursi Hegner
Anna Sidorova
Silvana Tirinzoni
D8 - Sat 10:45am
Loser to 56
SCORES
  [29]
D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Silvana Tirinzoni
Evita Regza
Hannah Fleming
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Silvana Tirinzoni
D1 - Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Hannah Fleming
Binia Feltscher
Silvana Tirinzoni
Anna Hasselborg
D5 - Fri 6:00pm
Loser to 50
SCORES
  [26]
D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Anna Hasselborg
Daniela Driendl
Crystal Webster
Crystal Webster
D3 - Fri 1:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
D1 - Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Crystal Webster
Jenny Perret
Andrea Schoepp
D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Andrea Schoepp
Fabienne Furbringer
Madeleine Dupont
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 45
SCORES
  [21]
Andrea Schoepp
D2 - Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Olga Zharkova
Olga Zharkova
Lorna Vevers
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Lorna Vevers
D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Lorna Vevers
Melanie Wild
Lorna Vevers
Briar Huerlimann
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 46
SCORES
  [22]
D2 - Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Cathy Overton-Clapham
Cathy Overton-Clapham
Bingyu Wang
D8 - Sat 10:45am
Loser to 54
SCORES
  [30]
D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Oksana Gertova
Oksana Gertova
Jonna McManus
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 43
SCORES
  [23]
Mary-Anne Arsenault
D2 - Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Mary-Anne Arsenault
Mary-Anne Arsenault
Mary-Anne Arsenault
Erika Brown
D6 - Fri 8:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Erika Brown
Linda Klimova
Michele Jaeggi
Oihane Otaegi
D4 - Fri 3:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]
D2 - Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Michele Jaeggi
Michele Jaeggi

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Jan 24 -- 6:30pm MT
Skrlik Final
Rocque (10)
Sherrer Final
Hilker (10)
Kaufman 11  Final
Vaughan (9)
Scheidegger Final
Walker (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
McEvoy Final
Myketyn-Driscoll 14  (9)
Arsenault Final
Jones (9)
Brothers Final
Hilliard (9)
Mattatall Final
Breen (10)
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm ET
Mallais Final
Quillian (7)
Cousins Final
Comeau 12  (9)
Crawford 10  Final
Levesque (9)
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Lavoie Final
Boisvert (10)
Tippin 10  Final
St-Georges (8)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge Final
Fournier (9)
Bedard Final
Ferland (8)
Martel Final
Homan (5)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm CT
Anderson Final
Streifel (10)
Holland Final
Englot (10)
Barker 10  Final
Williamson (EE)
Silvernagle Final
Fleming (8)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Fri, Jan 24 -- 6:00pm AT
Gibson Final
O'Leary (9)
Stevens Final
Thompson (10)
Murphy 11  Final
Thompson (8)
MacDougall Final
Manuel (8)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Fri, Jan 24 -- 8:30pm GMT
Davie Final
Al-Saffar (10)
Smith Final
Findlay (9)
Farries Final
Henderson 11  (6)
Bryce Final
Farmer 12  (6)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Fri, Jan 24 -- 4:30pm GMT
Cameron Final
Craik 11  (10)
Holder Final
Turner (10)
Craik Final
Kinnear (7)
Carson Final
Gallacher (9)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑