World Curling Report

Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 25 -- 9:00am CT
Anderson 8th
Englot
Barker 8th
Silvernagle
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 10:00am ET
Girard Final
Lavoie (6)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Jan 25 -- 8:30am MT
Sherrer 5th
Vaughan
Scheidegger 5th
Rocque
Skrlik 5th
Walker
Kaufman 5th
Hilker
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 25 -- 8:00am ET
Levesque Final
Cousins (10)
Quillian Final
Crawford (10)
Mallais Final
Comeau (EE)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 9:00am AT
Manuel Final
Stevens (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 9:00am AT
Hilliard Final
Brothers (9)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge Final
Fournier (9)
Bedard Final
Ferland (8)
Martel Final
Homan (5)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Sat, Jan 25 -- 12:30pm GMT
Farries Final
Findlay 10  (8)
Davie Final
Farmer (10)
Bryce Final
Al-Saffar (9)
Smith Final
Henderson (10)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sat, Jan 25 -- 8:30am GMT
Craik Final
Turner (10)
Cameron Final
Gallacher 14  (7)
Carson Final
Craik (10)
Holder Final
Kinnear (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 3 - 6, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Daniel Magnusson
D1-S:2 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [1]
Daniel Magnusson
Timo Daniel
Peter De Cruz
D4-S:1 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Peter De Cruz
D1-S:3 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [2]
Peter De Cruz
Noe Traub
Jaap van Dorp
D6-S:5 - Fri 5:45pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Peter De Cruz
D1-S:1 - Thu 5:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]
Jaap van Dorp
Christian Bangerter
Glen Muirhead
Glen Muirhead
D4-S:4 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [18]
D2-S:1 - Thu 8:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
Glen Muirhead
Yves Wagenseil
Bruce Mouat
D9-S:3 - Sat 11:30am
Loser to 54
SCORES
  [29]
D2-S:5 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
Bruce Mouat
Qualifier
Eddy Mercier
Fredrik Nyman
D4-S:2 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [19]
Bruce Mouat
D2-S:3 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [6]
Fredrik Nyman
Jan Hess
Bruce Mouat
Magnus Ramsfjell
D6-S:4 - Fri 5:45pm
Loser to 52
SCORES
  [26]
D2-S:2 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]
Magnus Ramsfjell
Simon Gempeler
Magnus Ramsfjell
Sergei Glukhov
D4-S:3 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [20]
D2-S:4 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]
Sergei Glukhov
Andrin Schnider
Steffen R. Mellemseter
D3-S:4 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Steffen R. Mellemseter
German Doronin
Clemens Scherrer
D5-S:1 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Ross Paterson
D3-S:6 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Ross Paterson
Ross Paterson
Marco Hoesli
D7-S:3 - Fri 8:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Ross Paterson
D3-S:7 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Marco Hoesli
Sebastian Wunderer
Yannick Schwaller
Yannick Schwaller
D5-S:5 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [22]
D3-S:8 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Yannick Schwaller
Lukas Klima
Marc Muskatewitz
D9-S:2 - Sat 11:30am
Loser to 55
SCORES
  [30]
D3-S:3 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Marc Muskatewitz
Qualifier
Lucien Lottenbach
Cameron Bryce
D5-S:4 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Marc Muskatewitz
D3-S:1 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Jan Iseli
Jan Iseli
Niklas Edin
Niklas Edin
D7-S:1 - Fri 8:45pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
D3-S:2 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Niklas Edin
Karel Kubeska
Niklas Edin
Sergio Vez
D5-S:3 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [24]
D3-S:5 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Sergio Vez
David Sik

Curling Scores

W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Jan 25 -- 9:00am CT
Anderson 8th
Englot
Barker 8th
Silvernagle
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 10:00am ET
Girard Final
Lavoie (6)
W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Jan 25 -- 8:30am MT
Sherrer 5th
Vaughan
Scheidegger 5th
Rocque
Skrlik 5th
Walker
Kaufman 5th
Hilker
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Jan 25 -- 8:00am ET
Levesque Final
Cousins (10)
Quillian Final
Crawford (10)
Mallais Final
Comeau (EE)
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 9:00am AT
Manuel Final
Stevens (10)
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: TB -- Sat, Jan 25 -- 9:00am AT
Hilliard Final
Brothers (9)
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Fri, Jan 24 -- 7:30pm ET
Roberge Final
Fournier (9)
Bedard Final
Ferland (8)
Martel Final
Homan (5)
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Sat, Jan 25 -- 12:30pm GMT
Farries Final
Findlay 10  (8)
Davie Final
Farmer (10)
Bryce Final
Al-Saffar (9)
Smith Final
Henderson (10)
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sat, Jan 25 -- 8:30am GMT
Craik Final
Turner (10)
Cameron Final
Gallacher 14  (7)
Carson Final
Craik (10)
Holder Final
Kinnear (8)
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

Europe Closing in on Back to Back Cup Titles

LONDON, Ontario - It's not as simple as one plus one equals two, but the math is on Team Europe's side at the OK Tire & BKT Tires Continental Cup, presented by Service Experts Heating, Air Conditioning and Plumbing (Photo: Celine Stucki / WCF).

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑