World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 5:30am ET
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 1:00am ET
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 13 - 15, 2012
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Default (ET)
Team Jennifer Jones
1
Fri 2:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Team Jennifer Jones
Nadine Lehmann
Silvana Tirinzoni
3
Fri 7:00am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Team Jennifer Jones
1
Fri 2:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Silvana Tirinzoni
Olga Zyablikova
Colleen Jones
5
Fri 12:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Team Jennifer Jones
1
Fri 2:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Anna Kubeskova
Anna Kubeskova
Anna Kubeskova
Camille Crottaz
3
Fri 7:00am
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Fri 2:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Margaretha Sigfridsson
Margaretha Sigfridsson
Chelsea Carey
8
Sat 4:45am
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Fri 2:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Chelsea Carey
Qualifier
Melanie Barbezat
Sarah Reid
3
Fri 7:00am
Loser to 39
SCORES
  [19]
Chelsea Carey
1
Fri 2:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Corinne Bourquin
Corinne Bourquin
Mirjam Ott
Erika Brown
5
Fri 12:00pm
Loser to 50
SCORES
  [26]
1
Fri 2:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Daniela Driendl
Daniela Driendl
Mirjam Ott
Oihane Otaegi
3
Fri 7:00am
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Fri 2:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Mirjam Ott
Mirjam Ott
Cathy Overton-Clapham
2
Fri 4:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Cathy Overton-Clapham
Juliane Jacoby
Anna Sidorova
4
Fri 9:30am
Loser to 45
SCORES
  [21]
Suzanne Birt
2
Fri 4:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Suzanne Birt
Suzanne Birt
Anna Hasselborg
6
Fri 2:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Anna Hasselborg
2
Fri 4:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Anna Hasselborg
Manuela Siegrist
Anna Hasselborg
Leandra Mueller
4
Fri 9:30am
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Fri 4:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Andrea Schopp
Andrea Schopp
Binia Feltscher
8
Sat 4:45am
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Fri 4:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Martina Strnadova
Qualifier
Martina Strnadova
Lene Nielsen
4
Fri 9:30am
Loser to 43
SCORES
  [23]
Lene Nielsen
2
Fri 4:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Lene Nielsen
Melanie Wild
Michele Jaeggi
Jan Betker
6
Fri 2:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Fri 4:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Jan Betker
Hannah Fleming
Michele Jaeggi
Evita Regza
4
Fri 9:30am
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Fri 4:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Michele Jaeggi
Michele Jaeggi

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Thu, Dec 5 -- 7:30pm GMT
Kazakhstan Final
Hong Kong (8)
Korea 13  Final
Nigeria (6)
Netherlands Final
Austria (8)
Lithuania Final
Slovakia (EE)
Slovenia Final
Latvia (8)
Poland Final
Italy (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 10:30am GMT
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 6:00am GMT
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 3:00pm CT
Gamble  
Muirhead  
Comfort  
Deis  
Tokarz  
Kleiter  
Meyer  
Carss  
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 5:30pm CT
Smith  
Lyburn  
Wiebe  
LaVallee  
Bohn  
Smith  
Gauthier  
McCannell  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 6:30pm ET
Cannon  
Watling  
Peterson  
Clark-Rouire  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑