World Curling Report

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Thu, Dec 5 -- 4:00pm GMT
Turkey 10  Final
Romania (6)
Wales Final
Kosovo 11  (7)
Germany Final
Denmark (8)
Guyana Final
China 13  (6)
France Final
Brazil (6)
Belgium Final
Saudi Arabia (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 1:00am ET
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 5:30am ET
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 11 - 14, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 31
SCORES
  [1]
Victoria Moiseeva
Selina Witschonke
Chiaki Matsumura
3
Thu 8:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 31
SCORES
  [2]
Chiaki Matsumura
Oona Kauste
Sarah Anderson
5
Fri 10:30am
Loser to 50
SCORES
  [25]
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]
Sarah Anderson
Dorottya Palancsa
Eve Muirhead
Marina Hauser
3
Thu 8:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Thu 3:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
Eve Muirhead
Eve Muirhead
Yilun Jiang
8
Fri 8:00pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Thu 3:00pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
Jana Stritt
Qualifier
Jana Stritt
Daniela Jentsch
3
Thu 8:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Jana Stritt
1
Thu 3:00pm
Loser to 33
SCORES
  [6]
Daniela Jentsch
Anette Norberg
Sophie Jackson
Anna Kubeskova
5
Fri 10:30am
Loser to 51
SCORES
  [26]
1
Thu 3:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]
Anna Kubeskova
Diana Gaspari
Sophie Jackson
Sophie Jackson
3
Thu 8:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Thu 3:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]
Sophie Jackson
Alina Paetz
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Binia Feltscher
Mari Hansen
Hannah Fleming
4
Fri 8:00am
Loser to 45
SCORES
  [21]
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Hannah Fleming
Bingyu Wang
Ursi Hegner
6
Fri 1:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Ursi Hegner
Angelina Jensen
Isabella Wrana
Melissa Tanner
4
Fri 8:00am
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Isabella Wrana
Isabella Wrana
Jamie Sinclair
8
Fri 8:00pm
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Thu 5:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Raphaela Keiser
Qualifier
Raphaela Keiser
Elena Stern
4
Fri 8:00am
Loser to 43
SCORES
  [23]
Elena Stern
2
Thu 5:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Elena Stern
Claire Hamilton
Anna Sidorova
Andrea Schoepp
6
Fri 1:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Thu 5:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Andrea Schoepp
Chantale Widmer
Anna Sidorova
Michelle Schlachter
4
Fri 8:00am
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Thu 5:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Anna Sidorova
Anna Sidorova

Curling Scores

: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Thu, Dec 5 -- 4:00pm GMT
Turkey 10  Final
Romania (6)
Wales Final
Kosovo 11  (7)
Germany Final
Denmark (8)
Guyana Final
China 13  (6)
France Final
Brazil (6)
Belgium Final
Saudi Arabia (8)
W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Thu, Dec 5 -- 6:00am GMT
Dudt Final
Jentsch (8)
Madisson Final
Kim 10  (7)
Feltscher Final
Han (8)
Skrlik Final
Kovaleva (7)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Thu, Dec 5 -- 10:30am GMT
Kim Final
van Dorp (8)
Horgan Final
Schnider (7)
Glukhov Final
Ruohonen (7)
Nyman Final
Zou (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Murphy  
Rowsell  
Chandler  
Hanson  
Comeau  
Jones  
Sullivan  
Park  
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Dec 6 -- 9:00am AT
Graham  
Crawford  
Yan  
Comeau  
Cousins  
Wang  
Smith  
Gim  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑