World Curling Report

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Wed, Nov 20 -- 9:00am CET
DEN Final
GER (6)
LAT Final
SCO 10  (7)
NOR Final
RUS (6)
CZE Final
SWE (9)
EST Final
SUI 11  (8)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
SCO Final
ENG (9)
DEN Final
ITA (EE)
RUS Final
NED 12  (9)
SWE Final
NOR (8)
SUI Final
GER (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
TUR Final
ENG 13  (9)
HUN Final
ITA (10)
BLR Final
FIN (EE)
LTU Final
ESP (6)
SVK Final
POL (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
FRA Final
TUR (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 11 - 13, 2013
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Shannon Kleibrink
1
Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [1]
Anette Norberg
Anette Norberg
Basel-Regio
3
Fri 1:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Anette Norberg
1
Fri 8:00am
Loser to 31
SCORES
  [2]
Lene Nielsen
Lene Nielsen
Mari Motohashi
5
Fri 6:00pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Anette Norberg
1
Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [3]
Mari Motohashi
Anna Kubeskova
Ursi Hegner
Ursi Hegner
3
Fri 1:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Fri 8:00am
Loser to 32
SCORES
  [4]
Ursi Hegner
Anna Sidorova
Silvana Tirinzoni
8
Sat 10:45am
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [5]
Silvana Tirinzoni
Evita Regza
Hannah Fleming
3
Fri 1:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Silvana Tirinzoni
1
Fri 8:00am
Loser to 33
SCORES
  [6]
Hannah Fleming
Binia Feltscher
Silvana Tirinzoni
Anna Hasselborg
5
Fri 6:00pm
Loser to 50
SCORES
  [26]
1
Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [7]
Anna Hasselborg
Daniela Driendl
Crystal Webster
Crystal Webster
3
Fri 1:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Fri 8:00am
Loser to 34
SCORES
  [8]
Crystal Webster
Jenny Perret
Andrea Schoepp
2
Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]
Andrea Schoepp
Fabienne Furbringer
Madeleine Dupont
4
Fri 3:30pm
Loser to 45
SCORES
  [21]
Andrea Schoepp
2
Fri 10:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]
Olga Zharkova
Olga Zharkova
Lorna Vevers
6
Fri 8:30pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Lorna Vevers
2
Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]
Lorna Vevers
Melanie Wild
Lorna Vevers
Briar Huerlimann
4
Fri 3:30pm
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Fri 10:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]
Cathy Overton-Clapham
Cathy Overton-Clapham
Bingyu Wang
8
Sat 10:45am
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Oksana Gertova
Oksana Gertova
Jonna McManus
4
Fri 3:30pm
Loser to 43
SCORES
  [23]
Mary-Anne Arsenault
2
Fri 10:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]
Mary-Anne Arsenault
Mary-Anne Arsenault
Mary-Anne Arsenault
Erika Brown
6
Fri 8:30pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]
Erika Brown
Linda Klimova
Michele Jaeggi
Oihane Otaegi
4
Fri 3:30pm
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Fri 10:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]
Michele Jaeggi
Michele Jaeggi

Curling Scores

W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Wed, Nov 20 -- 9:00am CET
DEN Final
GER (6)
LAT Final
SCO 10  (7)
NOR Final
RUS (6)
CZE Final
SWE (9)
EST Final
SUI 11  (8)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Tue, Nov 19 -- 7:00pm CET
SCO Final
ENG (9)
DEN Final
ITA (EE)
RUS Final
NED 12  (9)
SWE Final
NOR (8)
SUI Final
GER (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
TUR Final
ENG 13  (9)
HUN Final
ITA (10)
BLR Final
FIN (EE)
LTU Final
ESP (6)
SVK Final
POL (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 13 -- Wed, Nov 20 -- 8:00am CET
FRA Final
TUR (6)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑