Curling Scores

W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 10 - 13, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Anna Sidorova
D1 - Thu 8:00pm
Loser to 22
SCORES
  [1]

Anna Sidorova

Nora Wuest

Virginija Paulauskaite
D3 - Fri 11:00am
Loser to 30
SCORES
  [13]
Daniela Jentsch

D1 - Thu 8:00pm
Loser to 22
SCORES
  [2]

Daniela Jentsch

Daniela Jentsch

Aline Fellmann
D7 - Sat 9:30am
Loser to 39
SCORES
  [19]
Daniela Jentsch

D1 - Thu 8:00pm
Loser to 23
SCORES
  [3]

Tori Koana
Qualifier

Tori Koana

Yu Han
D3 - Fri 11:00am
Loser to 31
SCORES
  [14]
Tori Koana

D1 - Thu 8:00pm
Loser to 23
SCORES
  [4]

Ursi Hegner

Ursi Hegner

Yilun Jiang

D1 - Thu 8:00pm
Loser to 24
SCORES
  [5]

Yilun Jiang

Raphaela Keiser

Irene Schori
D3 - Fri 11:00am
Loser to 32
SCORES
  [15]
Yilun Jiang

D1 - Thu 8:00pm
Loser to 24
SCORES
  [6]

Irene Schori

Anna Kubeskova

Andrea Schoepp
D7 - Sat 9:30am
Loser to 37
SCORES
  [20]
Yilun Jiang

D2 - Fri 8:30am
Loser to 25
SCORES
  [7]

Andrea Schoepp
Qualifier

Corrie Huerlimann

Min Ji Kim
D4 - Fri 1:30pm
Loser to 33
SCORES
  [16]
Min Ji Kim

D2 - Fri 8:30am
Loser to 25
SCORES
  [8]

Min Ji Kim

Melissa Tanner

Binia Feltscher

D2 - Fri 8:30am
Loser to 26
SCORES
  [9]

Binia Feltscher

Selina Witschonke

Ying Yang
D4 - Fri 1:30pm
Loser to 28
SCORES
  [17]
Binia Feltscher

D2 - Fri 8:30am
Loser to 26
SCORES
  [10]

Martina Baumann

Martina Baumann

Seina Nakajima
D7 - Sat 9:30am
Loser to 38
SCORES
  [21]
Alina Kovaleva

D2 - Fri 8:30am
Loser to 27
SCORES
  [11]

Seina Nakajima
Qualifier

Sophie Jackson

Alina Kovaleva
D4 - Fri 1:30pm
Loser to 29
SCORES
  [18]
Alina Kovaleva

D2 - Fri 8:30am
Loser to 27
SCORES
  [12]

Alina Kovaleva

Michelle Schlachter

Curling Scores

W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑