World Curling Report

Curling Scores

M: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 5:00pm CT
Horgan Final
Stewart (6)
Gauthier 7th
Smith
Dilello 7th
Foster
Chambers 9th
Sigurdson
Smith 3rd
Birchard
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm AT
Arsenault  
Moore  
Day  
Balsdon  
Brunton  
Pinkney  
Wilson  
Breen  
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster 6th
Sturmay
McEwen 5th
Morris
Jacobs Final
Wood (5)
Calvert 5th
Cotter
Gushue 6th
Dangerfield
Epping 6th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 5:00pm MT
Gim 4th
Sherrer
Barker 4th
Skrlik
Schori 4th
Wang
Anderson 4th
Hilker
Kalk 4th
Kezama
Wang 4th
Howard
Martin 4th
Streifel
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD2 -- Fri, Nov 22 -- 4:00pm MT
Libbus Final
Johnson (5)
King Final
Manson (7)
Kanda 7th
Kobylnyk
Cao Final
Peng (5)
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke Final
Norman (4)
Dusseault Final
Guo (6)
Veiner Final
Ma (7)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- A Event

Jan 11 - 14, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 31
SCORES
  [1]
Victoria Moiseeva
Selina Witschonke
Chiaki Matsumura
3
Thu 8:00pm
Loser to 41
SCORES
  [17]
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 31
SCORES
  [2]
Chiaki Matsumura
Oona Kauste
Sarah Anderson
5
Fri 10:30am
Loser to 50
SCORES
  [25]
Victoria Moiseeva
1
Thu 3:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]
Sarah Anderson
Dorottya Palancsa
Eve Muirhead
Marina Hauser
3
Thu 8:00pm
Loser to 42
SCORES
  [18]
1
Thu 3:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]
Eve Muirhead
Eve Muirhead
Yilun Jiang
8
Fri 8:00pm
Loser to 56
SCORES
  [29]
1
Thu 3:00pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
Jana Stritt
Qualifier
Jana Stritt
Daniela Jentsch
3
Thu 8:00pm
Loser to 39
SCORES
  [19]
Jana Stritt
1
Thu 3:00pm
Loser to 33
SCORES
  [6]
Daniela Jentsch
Anette Norberg
Sophie Jackson
Anna Kubeskova
5
Fri 10:30am
Loser to 51
SCORES
  [26]
1
Thu 3:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]
Anna Kubeskova
Diana Gaspari
Sophie Jackson
Sophie Jackson
3
Thu 8:00pm
Loser to 40
SCORES
  [20]
1
Thu 3:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]
Sophie Jackson
Alina Paetz
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
SCORES
  [9]
Binia Feltscher
Mari Hansen
Hannah Fleming
4
Fri 8:00am
Loser to 45
SCORES
  [21]
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 35
SCORES
  [10]
Hannah Fleming
Bingyu Wang
Ursi Hegner
6
Fri 1:00pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Binia Feltscher
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
SCORES
  [11]
Ursi Hegner
Angelina Jensen
Isabella Wrana
Melissa Tanner
4
Fri 8:00am
Loser to 46
SCORES
  [22]
2
Thu 5:30pm
Loser to 36
SCORES
  [12]
Isabella Wrana
Isabella Wrana
Jamie Sinclair
8
Fri 8:00pm
Loser to 54
SCORES
  [30]
2
Thu 5:30pm
Loser to 37
SCORES
  [13]
Raphaela Keiser
Qualifier
Raphaela Keiser
Elena Stern
4
Fri 8:00am
Loser to 43
SCORES
  [23]
Elena Stern
2
Thu 5:30pm
Loser to 37
SCORES
  [14]
Elena Stern
Claire Hamilton
Anna Sidorova
Andrea Schoepp
6
Fri 1:00pm
Loser to 48
SCORES
  [28]
2
Thu 5:30pm
Loser to 38
SCORES
  [15]
Andrea Schoepp
Chantale Widmer
Anna Sidorova
Michelle Schlachter
4
Fri 8:00am
Loser to 44
SCORES
  [24]
2
Thu 5:30pm
Loser to 38
SCORES
  [16]
Anna Sidorova
Anna Sidorova

Curling Scores

M: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 5:00pm CT
Horgan Final
Stewart (6)
Gauthier 7th
Smith
Dilello 7th
Foster
Chambers 9th
Sigurdson
Smith 3rd
Birchard
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm AT
Arsenault  
Moore  
Day  
Balsdon  
Brunton  
Pinkney  
Wilson  
Breen  
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster 6th
Sturmay
McEwen 5th
Morris
Jacobs Final
Wood (5)
Calvert 5th
Cotter
Gushue 6th
Dangerfield
Epping 6th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 5:00pm MT
Gim 4th
Sherrer
Barker 4th
Skrlik
Schori 4th
Wang
Anderson 4th
Hilker
Kalk 4th
Kezama
Wang 4th
Howard
Martin 4th
Streifel
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BD2 -- Fri, Nov 22 -- 4:00pm MT
Libbus Final
Johnson (5)
King Final
Manson (7)
Kanda 7th
Kobylnyk
Cao Final
Peng (5)
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 2:30pm PT
Steinke Final
Norman (4)
Dusseault Final
Guo (6)
Veiner Final
Ma (7)
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski  
Casper  
Murray  
Tuma  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑