Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 30 -- 1:30pm ET
Jones 2nd
Rozon
Armstrong 3rd
Harrison
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 9:00am PT
Skrlik 8th
Gushulak  Watch Live Curling!
Reese-Hansen Final
Tabata (7) Watch Live Curling!
Kitazawa 11  Final
Buchy (5) Watch Live Curling!
Hunkin 8th
Wark  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 30 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Fournier
Ainsley 2nd
Kean
Colter 2nd
Morozumi
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 1:00pm PT
Nobert  
Blaser    Watch Live Curling!
Shuster  
Hirata    Watch Live Curling!
Pierce  
Tanaka    Watch Live Curling!
Yanagisawa  
TBD    Watch Live Curling!
Robillard  
Geall    Watch Live Curling!
de Jong  
Shen    Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 11:30am ET
Patry Final
Verreault 10  (7)
Munroe 11  Final
Duguay (6)
Menard Final
Michaud (EE)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb  
Parent    Watch Live Curling!
Hartung  
Kolody    Watch Live Curling!
Libbus  
Burton    Watch Live Curling!
Tao  
Runciman    Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm MT
Wytrychowski  
Sherrer    Watch Live Curling!
Crough  
Brown    Watch Live Curling!
Purcell  
Richards    Watch Live Curling!
Hilker  
Stiksma    Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland  
Ursel  
Peterson  
Jensen  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Swiss Cup Basel -- A Event

Oct 3 - 6, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Daniel Magnusson

D1-S:2 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [1]

Daniel Magnusson

Timo Daniel

Peter De Cruz
D4-S:1 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [17]
Peter De Cruz

D1-S:3 - Thu 5:00pm
Loser to 31
SCORES
  [2]

Peter De Cruz

Noe Traub

Jaap van Dorp
D6-S:5 - Fri 5:45pm
Loser to 51
SCORES
  [25]
Peter De Cruz

D1-S:1 - Thu 5:00pm
Loser to 32
SCORES
  [3]

Jaap van Dorp

Christian Bangerter

Glen Muirhead

Glen Muirhead
D4-S:4 - Fri 11:30am
Loser to 41
SCORES
  [18]

D2-S:1 - Thu 8:00pm
Loser to 32
SCORES
  [4]

Glen Muirhead

Yves Wagenseil

Bruce Mouat
D9-S:3 - Sat 11:30am
Loser to 54
SCORES
  [29]

D2-S:5 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [5]
Bruce Mouat
Qualifier

Eddy Mercier

Fredrik Nyman
D4-S:2 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [19]
Bruce Mouat

D2-S:3 - Thu 8:00pm
Loser to 33
SCORES
  [6]

Fredrik Nyman

Jan Hess
Bruce Mouat

Magnus Ramsfjell
D6-S:4 - Fri 5:45pm
Loser to 52
SCORES
  [26]

D2-S:2 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [7]

Magnus Ramsfjell

Simon Gempeler

Magnus Ramsfjell

Sergei Glukhov
D4-S:3 - Fri 11:30am
Loser to 42
SCORES
  [20]

D2-S:4 - Thu 8:00pm
Loser to 34
SCORES
  [8]

Sergei Glukhov

Andrin Schnider

Steffen R. Mellemseter

D3-S:4 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [9]

Steffen R. Mellemseter

German Doronin

Clemens Scherrer
D5-S:1 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [21]
Ross Paterson

D3-S:6 - Fri 8:30am
Loser to 35
SCORES
  [10]

Ross Paterson

Ross Paterson

Marco Hoesli
D7-S:3 - Fri 8:45pm
Loser to 47
SCORES
  [27]
Ross Paterson

D3-S:7 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [11]

Marco Hoesli

Sebastian Wunderer

Yannick Schwaller

Yannick Schwaller
D5-S:5 - Fri 2:45pm
Loser to 39
SCORES
  [22]

D3-S:8 - Fri 8:30am
Loser to 36
SCORES
  [12]

Yannick Schwaller

Lukas Klima

Marc Muskatewitz
D9-S:2 - Sat 11:30am
Loser to 55
SCORES
  [30]

D3-S:3 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [13]
Marc Muskatewitz
Qualifier

Lucien Lottenbach

Cameron Bryce
D5-S:4 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [23]
Marc Muskatewitz

D3-S:1 - Fri 8:30am
Loser to 37
SCORES
  [14]

Jan Iseli

Jan Iseli
Niklas Edin

Niklas Edin
D7-S:1 - Fri 8:45pm
Loser to 48
SCORES
  [28]

D3-S:2 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [15]

Niklas Edin

Karel Kubeska

Niklas Edin

Sergio Vez
D5-S:3 - Fri 2:45pm
Loser to 40
SCORES
  [24]

D3-S:5 - Fri 8:30am
Loser to 38
SCORES
  [16]

Sergio Vez

David Sik

Curling Scores

W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 30 -- 1:30pm ET
Jones 2nd
Rozon
Armstrong 3rd
Harrison
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 9:00am PT
Skrlik 8th
Gushulak  Watch Live Curling!
Reese-Hansen Final
Tabata (7) Watch Live Curling!
Kitazawa 11  Final
Buchy (5) Watch Live Curling!
Hunkin 8th
Wark  Watch Live Curling!
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Fri, Sep 30 -- 1:30pm ET
Edin 3rd
Fournier
Ainsley 2nd
Kean
Colter 2nd
Morozumi
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 1:00pm PT
Nobert  
Blaser    Watch Live Curling!
Shuster  
Hirata    Watch Live Curling!
Pierce  
Tanaka    Watch Live Curling!
Yanagisawa  
TBD    Watch Live Curling!
Robillard  
Geall    Watch Live Curling!
de Jong  
Shen    Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Sep 30 -- 11:30am ET
Patry Final
Verreault 10  (7)
Munroe 11  Final
Duguay (6)
Menard Final
Michaud (EE)
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb  
Parent    Watch Live Curling!
Hartung  
Kolody    Watch Live Curling!
Libbus  
Burton    Watch Live Curling!
Tao  
Runciman    Watch Live Curling!
W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm MT
Wytrychowski  
Sherrer    Watch Live Curling!
Crough  
Brown    Watch Live Curling!
Purcell  
Richards    Watch Live Curling!
Hilker  
Stiksma    Watch Live Curling!
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland  
Ursel  
Peterson  
Jensen  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Japan's Kitazawa wins KW Fall Classic

Japan's Kitazawa wins KW Fall Classic

Ikue Kitazawa (photo: World Curling Federation) of Nagano, Japan wins the KW Fall Classic, defeating Carly Howard (Mississauga, ON) 7-1 at the K-W Granite Club in Waterloo, Canada.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑