Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull 2nd
Johnston
Northwood 2nd
Molberg
Jackson 2nd
Shannon
Dieckelt 2nd
Plett
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 10  Final
Fleger (6)
Donaldson Final
Whitbread (8)
Yarmuch Final
Whittmire (8)
Thomas Final
Matter (8)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Oct 30 -- 1:00pm ET
Dorval Final
Bienvenue (6)
Moreau Final
Doyon (8)
Crepeault Final
Dusseault (8)
Dufresne Final
Gravel (EE)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

KW Fall Classic -- Round-Robin

Sep 19 - 22, 2019
Top 8 Team Overall Qualify for the Playoffs.
View Standings: By Pool | Overall
Un-Chi Gim
Gyeonggido, KOR
1.000  3-0  1-0  1-0  1-0  0-0 
Lauren Horton
Waterloo, ON
1.000  3-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Sayaka Yoshimura
Sapporo, JPN
1.000  1-0  3-0  0-0  0-0  0-0 
Kaitlyn Jones
Toronto, ON
0.750  2-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Jestyn Murphy
Mississauga, ON
0.750  3-1  0-0  1-0  1-0  0-0 
Megan Balsdon
Woodstock, ON
0.750  1-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Sophie Jackson
Dumfries, SCO
0.750  3-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kira Brunton
Sudbury, NONT
0.500  1-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Jacqueline Harrison
Dundas, ON
0.500  0-0  2-2  1-0  1-0  0-0 
Seina Nakajima
Nagano, JPN
0.500  1-1  1-1  0-0  0-0  0-0 
Anna Kubeskova
Prague, CZE
0.500  1-0  1-2  0-0  0-0  0-0 
Marie-Elaine Little
Ottawa, ON
0.500  0-2  2-0  1-0  1-0  0-0 
Stephanie Senneker
Kalamazoo, MI
0.250  1-2  0-1  0-0  0-0  0-0 
Chelsea Brandwood
Listowel, ON
0.250  0-2  1-1  1-0  0-0  0-0 
Kirsten Marshall
Waterloo, ON
0.250  1-1  0-2  0-1  0-0  0-0 
Mackenzie Kiemele
Kitchener-Waterloo, ON
0.250  0-1  1-2  0-1  0-0  0-1 
Heather Heggestad
Barrie, ON
0.250  0-1  1-2  0-0  0-0  0-0 
Erica Hopson
Ottawa, ON
0.250  0-1  1-2  0-1  0-0  0-1 
Isabelle Ladouceur
Waterloo, ON
0.000  0-2  0-2  0-0  0-0  0-0 
Susan Froud
Stroud, ON
0.000  0-2  0-2  0-2  0-0  0-2 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Sep 19, 19 06:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Seina Nakajima Anna Kubeskova 4-6    Final (8)
6 Sayaka Yoshimura Sophie Jackson 7-1    Final (5)
Thu, Sep 19, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Megan Balsdon Kaitlyn Jones 5-8    Final (8)
4 Lauren Horton Isabelle Ladouceur 8-3    Final (7)
6 Un-Chi Gim Susan Froud 5-4    Final (EE)
Fri, Sep 20, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Stephanie Senneker Marie-Elaine Little 3-9    Final (6)
4 Seina Nakajima Kira Brunton 7-2    Final (8)
5 Heather Heggestad Sophie Jackson 4-7    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
5 Susan Froud Jacqueline Harrison 4-8    Final (7)
6 Lauren Horton Anna Kubeskova 9-7    Final (8)
Fri, Sep 20, 19 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Megan Balsdon Stephanie Senneker 8-4    Final (7)
3 Sayaka Yoshimura Chelsea Brandwood 8-6    Final (8)
6 Kira Brunton Isabelle Ladouceur 6-2    Final (7)
5 Erica Hopson Marie-Elaine Little 5-6    Final (EE)
2 Sophie Jackson Kirsten Marshall 6-3    Final (7)
Fri, Sep 20, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Un-Chi Gim Jacqueline Harrison 6-3    Final (7)
4 Mackenzie Kiemele Jestyn Murphy 5-8    Final (8)
5 Seina Nakajima Lauren Horton 2-4    Final (7)
Fri, Sep 20, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Sayaka Yoshimura Kirsten Marshall 7-2    Final (7)
6 Kaitlyn Jones Erica Hopson 3-7    Final (7)
2 Chelsea Brandwood Heather Heggestad 3-7    Final (7)
Fri, Sep 20, 19 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Un-Chi Gim Jestyn Murphy 7-2    Final (4)
Sat, Sep 21, 19 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Mackenzie Kiemele Susan Froud 8-4    Final (7)
2 Anna Kubeskova Kira Brunton 2-7    Final (6)
3 Kaitlyn Jones Marie-Elaine Little 8-4    Final (8)
6 Kirsten Marshall Heather Heggestad 6-4    Final (7)
Sat, Sep 21, 19 01:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jacqueline Harrison Jestyn Murphy 0-7    Final (4)
2 Mackenzie Kiemele Un-Chi Gim 0-8    Final (4)
3 Stephanie Senneker Erica Hopson 7-1    Final (6)
4 Chelsea Brandwood Sophie Jackson 1-8    Final (6)
5 Anna Kubeskova Isabelle Ladouceur 4-1    Final (7)
6 Megan Balsdon Marie-Elaine Little 7-4    Final (7)
Sat, Sep 21, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Sayaka Yoshimura Heather Heggestad 7-4    Final (8)
2 Susan Froud Jestyn Murphy 6-7    Final (EE)
3 Lauren Horton Kira Brunton 7-1    Final (5)
4 Kaitlyn Jones Stephanie Senneker 9-3    Final (7)
5 Chelsea Brandwood Kirsten Marshall 6-5    Final (8)
6 Mackenzie Kiemele Jacqueline Harrison 6-7    Final (EE)
Sat, Sep 21, 19 09:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Seina Nakajima Isabelle Ladouceur 7-1    Final (5)
4 Megan Balsdon Erica Hopson 6-0    Final (4)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 12:00pm MT
Minshull 2nd
Johnston
Northwood 2nd
Molberg
Jackson 2nd
Shannon
Dieckelt 2nd
Plett
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle Final
Strang (6)
McEachren Final
Snow (8)
Mosher 11  Final
Kavanaugh (8)
MacIsaac Final
Schut (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 10  Final
Fleger (6)
Donaldson Final
Whitbread (8)
Yarmuch Final
Whittmire (8)
Thomas Final
Matter (8)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf Final
Wright (8)
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist Final
Cheung (EE)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Oct 30 -- 1:00pm ET
Dorval Final
Bienvenue (6)
Moreau Final
Doyon (8)
Crepeault Final
Dusseault (8)
Dufresne Final
Gravel (EE)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑