Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:00pm AT
Black Final
Nix (5)
Daigle 8th
Murphy
Powers 9th
MacDiarmid
Hilliard 9th
Crouse
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm ET
Mann Final
Flaxey (9) Watch Live Curling!
Inglis Final
Froud (10) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm ET
Howard 10  Final
Willsey (9) Watch Live Curling!
Ferris Final
Fournier (10) Watch Live Curling!
Rooney Final
Deruelle (9) Watch Live Curling!
M: Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Jan 26 -- 1:00pm MT
Carruthers Final
Horsman (6)
Shuster Final
Fleming (7)
Gauthier Final
Mansell (7)
Sturmay Final
Leclair (7)
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm CT
Beaudry 7th
Croisier  Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm CT
Horgan 7th
Bonot  Watch Live Curling!
MacEwan 6th
Jacobs  Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Jan 26 -- 4:00pm CT
Carey 3rd
Peterson
Lukowich 3rd
Jensen  Watch Live Curling!
Lawes 3rd
Robertson
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 10:00am AT
Colter Final
Manuel (9)
Fitzner-Leblanc Final
MacLeod (10)
Deagle Final
Sullivan (10)
Heck Final
Gibson 12  (9)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland 6th
Mitchell
Schneider 6th
Kleiter
Ackerman  
Ricci  
Barker  
Stevenson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Jan 26 -- 1:30pm NT
Curtis Final
Strong (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GOLDLINE Victoria Mixed Doubles -- Round-Robin

Dec 6 - 8, 2019
Pool A
Desjardins/Desjardins
Chicoutimi, QC
1.000  1-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morissette/Morissette
Quebec, QC
0.667  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Desrosiers/Bellemare
Amqui, QC
0.333  1-0  0-0  1-1  0-0  0-0 
Leclerc/Girard
Quebec, QC
0.000  0-0  0-3  0-1  0-0  0-0 
Pool B
Bouchard/Charest
LaSarre, QC
1.000  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Girard/Dion
Quebec, QC
0.667  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Munroe/Fournier
Quebec, QC
0.333  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Belley/Lavoie
Clermont, QC
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Pool C
Brassard/Brassard
, QC
1.000  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Hebert/Hebert
Valleyfield, QC
0.667  0-0  0-0  2-0  0-0  0-0 
Gagnon/Gionest
Kenogami, QC
0.333  0-0  0-0  0-2  0-0  0-0 
Darveau/Lapointe
Quebec, QC
0.000  0-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Pool D
Frappier/Begin
Rosemere, QC
0.667  1-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
St-Georges/Asselin
Montreal, QC
0.667  1-0  0-0  1-1  0-0  0-0 
Girard/Martel
saguenay, QC
0.333  0-1  0-0  1-0  0-0  0-0 
Pool E
Tremblay/Lanoue
Mont Bruno, QC
1.000  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Cottrill/Cottrill
Belgrave, ON
0.333  0-0  1-0  0-2  0-0  0-0 
Fleury/Paquet
Quebec, QC
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Dec 6, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Morissette/Morissette Leclerc/Girard 8-2    Final (7)
2 Munroe/Fournier Girard/Dion 5-8    Final (7)
3 Brassard/Brassard Darveau/Lapointe 17-1    Final (7)
Fri, Dec 6, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 St-Georges/Asselin Tremblay/Lanoue 0-1    Final (1)
2 Gagnon/Gionest Hebert/Hebert 0-1    Final (1)
3 Girard/Martel Fleury/Paquet 1-0    Final (1)
Fri, Dec 6, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Desjardins/Desjardins Desrosiers/Bellemare 9-5    Final (7)
2 Bouchard/Charest Belley/Lavoie 1-0    Final (1)
3 Frappier/Begin Cottrill/Cottrill 1-0    Final (1)
Fri, Dec 6, 19 11:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Hebert/Hebert Darveau/Lapointe 1-0    Final (1)
2 Desjardins/Desjardins Morissette/Morissette 7-3    Final (7)
3 Gagnon/Gionest Brassard/Brassard 0-1    Final (1)
Sat, Dec 7, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Bouchard/Charest Munroe/Fournier 9-4    Final (7)
2 Desrosiers/Bellemare Leclerc/Girard 6-5    Final (8)
3 Girard/Dion Belley/Lavoie 10-8    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Frappier/Begin Fleury/Paquet 7-5    Final (8)
2 St-Georges/Asselin Cottrill/Cottrill 7-6    Final (7)
3 Girard/Martel Tremblay/Lanoue 5-8    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Hebert/Hebert Brassard/Brassard 1-7    Final (4)
2 Gagnon/Gionest Darveau/Lapointe 12-1    Final (7)
3 Morissette/Morissette Desrosiers/Bellemare 7-6    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Munroe/Fournier Belley/Lavoie 10-6    Final (7)
2 Bouchard/Charest Girard/Dion 9-5    Final (8)
3 Desjardins/Desjardins Leclerc/Girard 10-3    Final (7)
Sat, Dec 7, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Girard/Martel Cottrill/Cottrill 1-7    Final (5)
2 Frappier/Begin Tremblay/Lanoue 0-11    Final (4)
3 St-Georges/Asselin Fleury/Paquet 9-1    Final (4)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:00pm AT
Black Final
Nix (5)
Daigle 8th
Murphy
Powers 9th
MacDiarmid
Hilliard 9th
Crouse
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm ET
Mann Final
Flaxey (9) Watch Live Curling!
Inglis Final
Froud (10) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm ET
Howard 10  Final
Willsey (9) Watch Live Curling!
Ferris Final
Fournier (10) Watch Live Curling!
Rooney Final
Deruelle (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm CT
Beaudry 7th
Croisier  Watch Live Curling!
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Jan 26 -- 2:30pm CT
Horgan 7th
Bonot  Watch Live Curling!
MacEwan 6th
Jacobs  Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Thu, Jan 26 -- 4:00pm CT
Carey 3rd
Peterson
Lukowich 3rd
Jensen  Watch Live Curling!
Lawes 3rd
Robertson
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 10:00am AT
Colter Final
Manuel (9)
Fitzner-Leblanc Final
MacLeod (10)
Deagle Final
Sullivan (10)
Heck Final
Gibson 12  (9)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland 6th
Mitchell
Schneider 6th
Kleiter
Ackerman  
Ricci  
Barker  
Stevenson  
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Jan 26 -- 1:30pm NT
Curtis Final
Strong (10)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jones, McLeod, and Lawes lead the way at Manitoba Scotties

Jones, McLeod, and Lawes lead the way at Manitoba Scotties

After Thursday afternoon's Draw 6, just three rinks are undefeated at the Manitoba Scotties in East St.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑