Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black Final
Daigle (10)
Powers Final
Hilliard (10)
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Homan 3rd
Inglis
Howard 3rd
Wasylkiw
Mann 3rd
Froud
Warriner Final
Flaxey (1)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser Final
Morrison (6)
Schwaller Final
Messenzehl (8)
Ha Final
Zelingrova (5)
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana 8th
Jaeggi
Grandy 6th
Huerlimann
Farmer Final
Wuest (7)
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 3rd
Ferris
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Jan 26 -- 7:45pm CT
Ackland Final
Watling (6)
Calvert Final
Beaudry (10) Watch Live Curling!
Jones Final
McLeod (7)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 6:00pm AT
Flemming Final
Thompson (EE)
Purcell Final
Burgess (6)
Manuel 10  Final
MacLeod (EE)
Everist Final
Sullivan (7)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

GOLDLINE Victoria Mixed Doubles -- Round-Robin

Dec 6 - 8, 2019
Pool A
Desjardins/Desjardins
Chicoutimi, QC
1.000  1-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Morissette/Morissette
Quebec, QC
0.667  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Desrosiers/Bellemare
Amqui, QC
0.333  1-0  0-0  1-1  0-0  0-0 
Leclerc/Girard
Quebec, QC
0.000  0-0  0-3  0-1  0-0  0-0 
Pool B
Bouchard/Charest
LaSarre, QC
1.000  1-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Girard/Dion
Quebec, QC
0.667  1-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Munroe/Fournier
Quebec, QC
0.333  1-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Belley/Lavoie
Clermont, QC
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 
Pool C
Brassard/Brassard
, QC
1.000  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Hebert/Hebert
Valleyfield, QC
0.667  0-0  0-0  2-0  0-0  0-0 
Gagnon/Gionest
Kenogami, QC
0.333  0-0  0-0  0-2  0-0  0-0 
Darveau/Lapointe
Quebec, QC
0.000  0-0  0-1  0-1  0-0  0-0 
Pool D
Frappier/Begin
Rosemere, QC
0.667  1-0  0-1  1-0  0-0  0-0 
St-Georges/Asselin
Montreal, QC
0.667  1-0  0-0  1-1  0-0  0-0 
Girard/Martel
saguenay, QC
0.333  0-1  0-0  1-0  0-0  0-0 
Pool E
Tremblay/Lanoue
Mont Bruno, QC
1.000  1-0  0-0  1-0  0-0  0-0 
Cottrill/Cottrill
Belgrave, ON
0.333  0-0  1-0  0-2  0-0  0-0 
Fleury/Paquet
Quebec, QC
0.000  0-0  0-2  0-1  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Dec 6, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Morissette/Morissette Leclerc/Girard 8-2    Final (7)
2 Munroe/Fournier Girard/Dion 5-8    Final (7)
3 Brassard/Brassard Darveau/Lapointe 17-1    Final (7)
Fri, Dec 6, 19 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 St-Georges/Asselin Tremblay/Lanoue 0-1    Final (1)
2 Gagnon/Gionest Hebert/Hebert 0-1    Final (1)
3 Girard/Martel Fleury/Paquet 1-0    Final (1)
Fri, Dec 6, 19 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Desjardins/Desjardins Desrosiers/Bellemare 9-5    Final (7)
2 Bouchard/Charest Belley/Lavoie 1-0    Final (1)
3 Frappier/Begin Cottrill/Cottrill 1-0    Final (1)
Fri, Dec 6, 19 11:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Hebert/Hebert Darveau/Lapointe 1-0    Final (1)
2 Desjardins/Desjardins Morissette/Morissette 7-3    Final (7)
3 Gagnon/Gionest Brassard/Brassard 0-1    Final (1)
Sat, Dec 7, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Bouchard/Charest Munroe/Fournier 9-4    Final (7)
2 Desrosiers/Bellemare Leclerc/Girard 6-5    Final (8)
3 Girard/Dion Belley/Lavoie 10-8    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Frappier/Begin Fleury/Paquet 7-5    Final (8)
2 St-Georges/Asselin Cottrill/Cottrill 7-6    Final (7)
3 Girard/Martel Tremblay/Lanoue 5-8    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Hebert/Hebert Brassard/Brassard 1-7    Final (4)
2 Gagnon/Gionest Darveau/Lapointe 12-1    Final (7)
3 Morissette/Morissette Desrosiers/Bellemare 7-6    Final (8)
Sat, Dec 7, 19 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Munroe/Fournier Belley/Lavoie 10-6    Final (7)
2 Bouchard/Charest Girard/Dion 9-5    Final (8)
3 Desjardins/Desjardins Leclerc/Girard 10-3    Final (7)
Sat, Dec 7, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Girard/Martel Cottrill/Cottrill 1-7    Final (5)
2 Frappier/Begin Tremblay/Lanoue 0-11    Final (4)
3 St-Georges/Asselin Fleury/Paquet 9-1    Final (4)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black Final
Daigle (10)
Powers Final
Hilliard (10)
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Homan 3rd
Inglis
Howard 3rd
Wasylkiw
Mann 3rd
Froud
Warriner Final
Flaxey (1)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser Final
Morrison (6)
Schwaller Final
Messenzehl (8)
Ha Final
Zelingrova (5)
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana 8th
Jaeggi
Grandy 6th
Huerlimann
Farmer Final
Wuest (7)
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 3rd
Ferris
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Jan 26 -- 7:45pm CT
Ackland Final
Watling (6)
Calvert Final
Beaudry (10) Watch Live Curling!
Jones Final
McLeod (7)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 6:00pm AT
Flemming Final
Thompson (EE)
Purcell Final
Burgess (6)
Manuel 10  Final
MacLeod (EE)
Everist Final
Sullivan (7)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs In Familiar Territory

Jacobs In Familiar Territory

Brad Jacobs (photo: Anil Mungal, GSOC) advances to A-Event Qualifier looking for berth into Unibet Northern Ontario Tankard Playoffs.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑