World Curling Report

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Feb 16 -- 5:30pm AT
Tracy Final
Forsythe (7)
Campbell Final
Evans 13  (6)
Wynter Final
Paterson (7)
Gaines Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Cochrane U18 Junior Womens Spiel -- Scores

Nov 29 - Dec 1, 2019

<<<<  >>>>
Fri, Nov 29 -- 8:00pm -- Times shown as Mountain Time (MT) | Switch to MEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Alex Claggett
, AB
   0  0  0  0  2  1  1  X  4  
Jessica Minshull
Calgary, AB
     2  1  1  1  0  0  0  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Alex
Claggett
Third:
No Photo
Teaghan
Canty-Sapak
Second:
No Photo
Brooke
Maffitt
Lead:
No Photo
Elizabeth
MOrgan
Skip:
No Photo
Jessica
Minshull
Third:
No Photo
Paige
Roux
Second:
No Photo
Vanessa
Jenkins
Lead:
No Photo
Kaitlyn
Poloway


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kayleigh Shannon
, AB
   1  0  3  1  0  0  2  0  7  
Hannah Northwood
, AB
     0  3  0  0  1  1  0  3  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Kayleigh
Shannon
Third:
No Photo
Paige
Snideman
Second:
No Photo
Bradley
Pike
Lead:
No Photo
Raquel
Snideman
Skip:
No Photo
Hannah
Northwood
Third:
No Photo
Hudysn
Palysznuik
Second:
No Photo
Jada
Walls
Lead:
Player Photo



Show All Draws/Games | Switch to MEN'S SCORES

Curling Scores

M: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:00pm PT
Shuster Final
Ruohonen (10)
W: USA Curling National Championship
Spokane, WA
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:00pm PT
Peterson Final
Sinclair (9)
W: Simms Home Hardware NB U18 Girls Provincials
Oromocto, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Feb 16 -- 5:30pm AT
Tracy Final
Forsythe (7)
Campbell Final
Evans 13  (6)
Wynter Final
Paterson (7)
Gaines Final
Price (7)
: Alberta Winter Games U15
Airdrie, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sun, Feb 16 -- 10:00am MT
Kiist 12  Final
Ferguson (6)
Wright 10  Final
Van Amsterdam (6)
Davies Final
Bauer (8)
Snider Final
Hiebert (8)
Comeillie Final
Jacques (4)
Yamuch Final
Northwood (6)
Nedohin Final
Deschiffart (8)
Shannon Final
Young (8)
D: WCT Tallinn Masters Mixed Doubles
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 16 -- 2:15pm EET
Moskaleva Final
Skaslien (8)
Rupp 11  Final
Fomina (6)
W: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 5:30pm CET
Stern Final
Tirinzoni (10)
M: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Morozumi Final
Yamaguchi (10)
M: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 4:00pm GMT
Muirhead Final
Mouat (9)
W: Scottish Curling Championships
Perth, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 11:00am GMT
Muirhead Final
Wilson (8)
M: SWISSCURLING Championship
Thun, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 15 -- 12:30pm CET
De Cruz Final
Schwaller (10)
W: Japan National Championship
Karuizawa, JPN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sat, Feb 15 -- 7:00am CET
Nakajima 10  Final
Yoshimura (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑