Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Le Gruyere AOP European Curling Championships -- Round-Robin

Nov 16 - 23, 2019
Russia
Kovaleva, A
0.889  5-0  3-1  0-0  0-0  0-0 
Switzerland
Tirinzoni, S
0.889  5-1  3-0  1-1  0-0  0-0 
Sweden
Hasselborg, A
0.778  5-1  2-1  0-0  0-0  0-0 
Scotland
Muirhead, E
0.778  3-1  4-1  3-0  1-0  0-0 
Germany
Jentsch, D
0.556  2-1  3-3  2-1  1-0  0-0 
Czech Republic
Kubeskova, A
0.333  1-2  2-4  1-2  0-0  0-0 
Denmark
Halse, M
0.222  1-4  1-3  0-1  0-0  0-1 
Norway
Rorvik, M
0.222  0-4  2-3  2-1  0-0  0-0 
Estonia
Turmann, M
0.222  1-4  1-3  1-4  0-1  0-1 
Latvia
Stasa-Sarsune, I
0.111  0-4  1-4  1-1  0-0  1-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sat, Nov 16, 19 03:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Estonia Russia 1-7    Final (8)
B Denmark Sweden 3-6    Final (9)
C Scotland Norway 7-4    Final (10)
D Switzerland Germany 6-5    Final (10)
E Czech Republic Latvia 8-2    Final (7)
Sun, Nov 17, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Sweden Switzerland 3-9    Final (7)
B Russia Germany 7-5    Final (10)
C Czech Republic Estonia 5-6    Final (10)
D Latvia Norway 5-6    Final (10)
E Denmark Scotland 6-7    Final (EE)
Sun, Nov 17, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Norway Denmark 3-7    Final (9)
B Estonia Latvia 9-10    Final (EE)
C Russia Switzerland 3-7    Final (9)
D Scotland Czech Republic 8-5    Final (9)
E Sweden Germany 6-3    Final (9)
Mon, Nov 18, 19 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Germany Czech Republic 9-8    Final (10)
B Scotland Switzerland 9-8    Final (10)
C Latvia Sweden 2-9    Final (6)
D Norway Estonia 7-6    Final (10)
E Russia Denmark 9-3    Final (6)
Mon, Nov 18, 19 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Scotland Sweden 4-11    Final (9)
B Czech Republic Russia 3-7    Final (8)
C Estonia Germany 6-7    Final (EE)
D Denmark Latvia 8-4    Final (9)
E Switzerland Norway 11-3    Final (9)
Tue, Nov 19, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Czech Republic Norway 6-5    Final (10)
B Sweden Estonia 7-3    Final (9)
C Switzerland Denmark 6-4    Final (9)
D Germany Scotland 5-10    Final (8)
E Latvia Russia 5-8    Final (10)
Wed, Nov 20, 19 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Denmark Germany 3-9    Final (6)
B Latvia Scotland 4-10    Final (7)
C Norway Russia 2-9    Final (6)
D Czech Republic Sweden 4-8    Final (9)
E Estonia Switzerland 6-11    Final (8)
Wed, Nov 20, 19 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Russia Scotland 10-5    Final (9)
B Switzerland Czech Republic 10-7    Final (10)
C Germany Latvia 11-4    Final (7)
D Estonia Denmark 9-4    Final (9)
E Norway Sweden 6-9    Final (9)
Thu, Nov 21, 19 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Switzerland Latvia 9-3    Final (8)
B Germany Norway 7-5    Final (10)
C Denmark Czech Republic 5-7    Final (10)
D Sweden Russia 6-8    Final (10)
E Scotland Estonia 7-6    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑