Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black 10th
Daigle
Powers 10th
Hilliard
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser 6th
Morrison
Schwaller 8th
Messenzehl
Ha 6th
Zelingrova
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana 7th
Jaeggi
Grandy 6th
Huerlimann
Farmer 7th
Wuest
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm ET
Duncan Final
Ladouceur (10) Watch Live Curling!
Armstrong Final
Brandwood (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Jan 26 -- 7:45pm CT
Ackland Final
Watling (6)
Calvert Final
Beaudry (10) Watch Live Curling!
Jones Final
McLeod (7)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Ed Werenich Golden Wrench Classic presented by The Lodge Sasquatch Kitchen
Tempe, AZ
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm MT
Sluchinski Final
McBride (7)
Carruthers Final
Mansell (5)
Gauthier Final
Horsman (5) Watch Live Curling!
Sampson 11  Final
Peters (8)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 2nd
Ferris
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 6:00pm AT
Flemming Final
Thompson (EE)
Purcell Final
Burgess (6)
Manuel 10  Final
MacLeod (EE)
Everist Final
Sullivan (7)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Jim Sullivan Curling Classic -- Round-Robin

Nov 24 - 27, 2022
Pool A
Suzanne Birt
Summerside, PEI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jaclyn Crandall
Fredericton, NB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Lauren Price
Moncton, NB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Melodie Forsythe
Moncton, NB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Laurie Dohaher
, NB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Andrea Kelly
Fredericton, NB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Samantha Crook
Sackville, NB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Shelly Graham
Fredericton, NB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Brigitte MacPhail
Iqaluit, NU
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Judy Ross
Fredericton, NB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool C
Marlee Powers
Halifax, NS
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jessica Daigle
Halifax, NS
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jenna Campbell
Fredericton, NB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paige Brewer
Fredericton, NB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jane McGinn
, NB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Thu, Nov 24, 22 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Andrea Kelly Judy Ross 8-2    Final (6)
2 Jaclyn Crandall Lauren Price 6-5    Final (8)
3 Marlee Powers Jane McGinn 8-1    Final (6)
4 Brigitte MacPhail Shelly Graham 7-5    Final (8)
Thu, Nov 24, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Rachel Brewer Jenna Campbell 4-5    Final (8)
3 Samantha Crook Shelly Graham 5-6    Final (EE)
4 Judy Ross Brigitte MacPhail 3-7    Final (8)
5 Marlee Powers Jessica Daigle 7-6    Final (8)
Fri, Nov 25, 22 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Jessica Daigle Jenna Campbell 6-5    Final (8)
3 Melodie Forsythe Laurie Dohaher 6-2    Final (8)
4 Suzanne Birt Lauren Price 11-4    Final (7)
5 Brigitte MacPhail Samantha Crook 3-4    Final (8)
Fri, Nov 25, 22 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Andrea Kelly Shelly Graham 8-3    Final (8)
2 Marlee Powers Jenna Campbell 5-4    Final (8)
3 Suzanne Birt Laurie Dohaher 8-1    Final (8)
4 Jane McGinn Paige Brewer 1-7    Final (8)
5 Melodie Forsythe Jaclyn Crandall 6-7    Final (EE)
Fri, Nov 25, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Judy Ross Samantha Crook 6-7    Final (EE)
Sat, Nov 26, 22 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Jessica Daigle Paige Brewer 7-4    Final (8)
3 Jaclyn Crandall Laurie Dohaher 10-0    Final (4)
4 Suzanne Birt Melodie Forsythe 7-5    Final (8)
5 Jenna Campbell Jane McGinn 10-7    Final (8)
Sat, Nov 26, 22 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Suzanne Birt Jaclyn Crandall 9-2    Final (8)
3 Marlee Powers Paige Brewer 7-3    Final (7)
4 Andrea Kelly Samantha Crook 5-4    Final (8)
5 Lauren Price Laurie Dohaher 8-4    Final (8)
Sat, Nov 26, 22 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Jane McGinn Jessica Daigle 1-9    Final (8)
3 Lauren Price Melodie Forsythe 7-6    Final (EE)
4 Judy Ross Shelly Graham 0-8    Final (8)
Sat, Nov 26, 22 08:30 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Andrea Kelly Brigitte MacPhail 7-2    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Nova Scotia Scotties
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Jan 27 -- 10:00am AT
Black 10th
Daigle
Powers 10th
Hilliard
Nix Final
Murphy (10)
MacDiarmid Final
Crouse (9)
W: International Bernese Ladies Cup
Bern, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Jan 27 -- 2:00pm CET
Keiser 6th
Morrison
Schwaller 8th
Messenzehl
Ha 6th
Zelingrova
Jentsch 10  Final
Yildiz (5)
Wrana 7th
Jaeggi
Grandy 6th
Huerlimann
Farmer 7th
Wuest
W: Newfoundland & Labrador Scotties
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Hill 9th
Curtis 10 
W: Ontario Scotties
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm ET
Duncan Final
Ladouceur (10) Watch Live Curling!
Armstrong Final
Brandwood (9) Watch Live Curling!
W: Unibet Northern Ontario Scotties
Kenora, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Briscoe Final
Burns (10) Watch Live Curling!
Croisier Final
Westlund Stewart (EE) Watch Live Curling!
McCarville 10  Final
McCormick (6) Watch Live Curling!
W: Manitoba Scotties
East St. Paul, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Thu, Jan 26 -- 7:45pm CT
Ackland Final
Watling (6)
Calvert Final
Beaudry (10) Watch Live Curling!
Jones Final
McLeod (7)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Estevan, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Thu, Jan 26 -- 3:00pm CT
Holland Final
Mitchell (8)
Schneider Final
Kleiter (9) Watch Live Curling!
Ackerman Final
Ricci (EE)
Barker Final
Stevenson (10)
M: Unibet Northern Ontario Tankard
Kenora, NONT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:30pm CT
Carr Final
Glibota (9) Watch Live Curling!
Adams Jr. Final
Szajewski (9) Watch Live Curling!
M: Ontario Tankard
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Fri, Jan 27 -- 9:30am ET
Howard 2nd
Ferris
M: Nova Scotia Tankard
New Glasgow, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 6:00pm AT
Flemming Final
Thompson (EE)
Purcell Final
Burgess (6)
Manuel 10  Final
MacLeod (EE)
Everist Final
Sullivan (7)
W: PEI Scotties
Crapaud, PEI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm AT
Birt Final
Morrow (4)
M: Newfoundland & Labrador Tankard
St. John, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Thu, Jan 26 -- 7:00pm NT
Symonds Final
Young (10)
Smith Final
Thomas (8)
O'Leary Final
Skanes (8)
Peddigrew Final
McNeil Lamswood (6)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jacobs In Familiar Territory

Jacobs In Familiar Territory

Brad Jacobs (photo: Anil Mungal, GSOC) advances to A-Event Qualifier looking for berth into Unibet Northern Ontario Tankard Playoffs.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑