Curling Scores

M: English National Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm GMT
Retchless Final
Cooper (8)
Clark Final
Hills (10)
M: Swedish Mixed Doubles World Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm CET
Hass/Erik Final
Wran/Wran (7) Watch Live Curling!
de V/Magn Final
Knoc/Edin (6) Watch Live Curling!
W: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm CT
Beausoleil 2nd
Johnston
Semeniuk 4th
Rugg
Todd 4th
Schlechter
M: Tournoi Hommes Circuit Provincial
Maniwaki, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Feb 23 -- 5:30pm ET
Wise 10  Final
Tims (8)
St-Amour Final
Bornais (8)
W: Manitoba U21 Junior Provincial Championships
Carman, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Feb 23 -- 4:00pm CT
Allan Final
Hayward (6)
Terrick Final
Buchalter (6)
Giasson Final
Cherwinski (10)
M: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Feb 23 -- 2:00pm CT
Zuravloff Final
Jones (9)
Derksen 10  Final
Snow (9)
Drewitz Final
Heisler (9)
M: Swiss Mixed Doubles Championship
Arlesheim, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Feb 23 -- 8:00pm CET
Tiri/Gerl Final
Huer/Huer (7)
Howa/Lach Final
Huep/Weis (6)
Jaeg/Kell Final
Bers/Hoes (7)
Wits/Gloo Final
Engl/Wund (7)
M: NWTCA Masters Men's Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Feb 23 -- 10:00am MT
Sattelberger Final
MacKinnon (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic -- Round-Robin

Sep 20 - 24, 2023
Top 8 Team Overall Qualify for the Playoffs.
View Standings: By Pool | Overall
Bruce Mouat
STIRLING, SCO
1.000  3-0  1-0  0-0  0-0  0-0 
Joel Retornaz
Trentino, ITA
1.000  3-0  1-0  1-0  0-0  0-0 
Felix Asselin
Montreal, QC
0.800  4-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Reid Carruthers
Winnipeg, MB
0.800  2-0  2-1  1-0  0-0  0-0 
James Craik
Forfar, SCO
0.800  3-0  1-0  0-0  1-0  0-0 
Niklas Edin
Karlstad, SWE
0.800  4-0  0-1  0-0  0-0  0-0 
Brad Gushue
St. John's, NL
0.800  2-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
Yves Stocker
Zug, SUI
0.800  2-0  2-1  0-0  0-0  0-0 
Ross Whyte
Stirling, SCO
0.800  4-1  0-0  0-0  0-0  0-0 
Owen Purcell
Halifax, NS
0.600  2-1  1-0  0-0  0-0  0-0 
John Shuster
Duluth , MN
0.600  3-0  0-2  0-0  0-0  0-0 
Stuart Thompson
Halifax, NS
0.600  2-0  0-2  2-0  0-0  0-0 
Robert Desjardins
Saguenay, QC
0.400  1-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
John Epping
Toronto, ON
0.400  1-0  1-3  0-0  0-0  0-0 
Pat Ferris
Grimsby, ON
0.400  1-2  1-1  0-0  0-0  0-0 
Steve Allen
Ottawa, ON
0.200  0-1  1-2  1-0  0-0  0-0 
Simon Hebert
Valleyfield, QC
0.200  0-2  1-2  0-0  0-0  0-0 
Tanner Horgan
Sudbury, NONT
0.200  0-1  1-3  0-3  0-0  0-0 
Glenn Howard
Penetanguishene, ON
0.200  0-2  1-2  0-0  0-0  0-0 
Sam Mooibroek
Whitby, ON
0.200  0-1  1-2  1-2  0-0  0-0 
Hayato Sato
Sapporo, JPN
0.200  0-1  0-3  0-0  0-0  0-1 
Sam Steep
Kitchener-Waterloo, ON
0.200  1-2  0-2  0-1  0-0  0-0 
Denis Cordick
Halton, ON
0.000  0-1  0-4  0-0  0-0  0-0 
Christopher Oka
Ottawa, ON
0.000  0-1  0-4  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Wed, Sep 20, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 James Craik Owen Purcell 6-4    Final (8)
2 John Epping Hayato Sato 6-2    Final (7)
4 Niklas Edin Yves Stocker 1-6    Final (5)
5 Joel Retornaz Ross Whyte 5-3    Final (8)
Wed, Sep 20, 23 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
4 Reid Carruthers Christopher Oka 10-0    Final (5)
5 Bruce Mouat John Shuster 9-4    Final (6)
Wed, Sep 20, 23 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 bye bye     09:00 PM
4 John Epping Owen Purcell 2-7    Final (6)
5 bye bye     09:00 PM
3 Tanner Horgan Stuart Thompson 4-5    Final (8)
6 James Craik Hayato Sato 9-5    Final (EE)
Thu, Sep 21, 23 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Niklas Edin Christopher Oka 8-3    Final (4)
2 bye bye     08:00 AM
6 bye bye     08:00 AM
4 Pat Ferris Sam Steep 6-4    Final (7)
5 Sam Mooibroek Steve Allen 6-7    Final (8)
Thu, Sep 21, 23 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Brad Gushue Simon Hebert 7-2    Final (6)
2 Felix Asselin Robert Desjardins 7-2    Final (6)
6 Joel Retornaz Tanner Horgan 7-6    Final (8)
Thu, Sep 21, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Pat Ferris Yves Stocker 4-7    Final (7)
3 James Craik John Epping 9-1    Final (4)
6 Sam Mooibroek Stuart Thompson 5-6    Final (8)
Thu, Sep 21, 23 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Ross Whyte Steve Allen 8-3    Final (6)
4 Hayato Sato Simon Hebert 1-7    Final (6)
5 Felix Asselin Denis Cordick 5-3    Final (7)
Thu, Sep 21, 23 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Bruce Mouat Glenn Howard 6-2    Final (6)
3 Yves Stocker Sam Steep 6-0    Final (4)
4 Brad Gushue Owen Purcell 4-8    Final (7)
5 Niklas Edin Reid Carruthers 8-4    Final (7)
6 John Shuster Robert Desjardins 9-3    Final (6)
Fri, Sep 22, 23 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2    Extra
5 Pat Ferris Christopher Oka 6-4    Final (7)
6 James Craik Simon Hebert 7-2    Final (6)
Fri, Sep 22, 23 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
2 Joel Retornaz Stuart Thompson 8-1    Final (4)
3 Bruce Mouat Denis Cordick 7-3    Final (6)
4 Brad Gushue Hayato Sato 9-4    Final (7)
5 Glenn Howard Robert Desjardins 3-5    Final (8)
6 Niklas Edin Sam Steep 7-4    Final (7)
1 Ross Whyte Sam Mooibroek 7-2    Final (6)
Fri, Sep 22, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Tanner Horgan Steve Allen 7-5    Final (8)
Fri, Sep 22, 23 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
Watch Live Curling! 1 Reid Carruthers Sam Steep 6-5    Final (8)
Watch Live Curling! 2 John Shuster Denis Cordick 7-1    Final (4)
4 Ross Whyte Stuart Thompson 6-1    Final (6)
5 Owen Purcell Simon Hebert 8-4    Final (6)
6 Felix Asselin Glenn Howard 7-4    Final (8)
Fri, Sep 22, 23 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Yves Stocker Christopher Oka 10-3    Final (6)
2 Bruce Mouat Robert Desjardins 9-1    Final (5)
4 Sam Mooibroek Tanner Horgan 6-5    Final (8)
Watch Live Curling! 5 Brad Gushue John Epping 7-3    Final (6)
Sat, Sep 23, 23 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
5 John Shuster Glenn Howard 7-2    Final (5)
6 Joel Retornaz Steve Allen 6-3    Final (7)
Sat, Sep 23, 23 11:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Sam Steep Christopher Oka 5-2    Final (6)
2 Reid Carruthers Pat Ferris 8-3    Final (8)
3 Ross Whyte Tanner Horgan 7-1    Final (4)
5 Robert Desjardins Denis Cordick 9-7    Final (7)
Sat, Sep 23, 23 02:00 PM
Sheet Team Team Score    End
3    Extra
2 John Shuster Felix Asselin 4-9    Final (6)
Sat, Sep 23, 23 05:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Glenn Howard Denis Cordick 8-0    Final (5)
3 Stuart Thompson Steve Allen 6-5    Final (7)
4 Niklas Edin Pat Ferris 9-1    Final (4)
5 John Epping Simon Hebert 13-5    Final (6)
6 Reid Carruthers Yves Stocker 9-1    Final (3)
1 Brad Gushue James Craik 7-3    Final (8)
Sat, Sep 23, 23 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Hayato Sato Owen Purcell 6-3    Final (8)
3 Joel Retornaz Sam Mooibroek 9-4    Final (6)
4 Bruce Mouat Felix Asselin 7-2    Final (5)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: English National Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm GMT
Retchless Final
Cooper (8)
Clark Final
Hills (10)
M: Swedish Mixed Doubles World Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm CET
Hass/Erik Final
Wran/Wran (7) Watch Live Curling!
de V/Magn Final
Knoc/Edin (6) Watch Live Curling!
W: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Feb 23 -- 7:00pm CT
Beausoleil 2nd
Johnston
Semeniuk 4th
Rugg
Todd 4th
Schlechter
M: Tournoi Hommes Circuit Provincial
Maniwaki, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Feb 23 -- 5:30pm ET
Wise 10  Final
Tims (8)
St-Amour Final
Bornais (8)
W: Manitoba U21 Junior Provincial Championships
Carman, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Feb 23 -- 4:00pm CT
Allan Final
Hayward (6)
Terrick Final
Buchalter (6)
Giasson Final
Cherwinski (10)
M: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Feb 23 -- 2:00pm CT
Zuravloff Final
Jones (9)
Derksen 10  Final
Snow (9)
Drewitz Final
Heisler (9)
M: Swiss Mixed Doubles Championship
Arlesheim, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Feb 23 -- 8:00pm CET
Tiri/Gerl Final
Huer/Huer (7)
Howa/Lach Final
Huep/Weis (6)
Jaeg/Kell Final
Bers/Hoes (7)
Wits/Gloo Final
Engl/Wund (7)
M: NWTCA Masters Men's Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Feb 23 -- 10:00am MT
Sattelberger Final
MacKinnon (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Lawes Sneaks Into Final Scotties Playoff berth

Lawes Sneaks Into Final Scotties Playoff berth

The end of round robin action saw a back and forth battle between Manitoba's Kaitlyn Lawes and Northern Ontario's Krista McCarville.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑