Curling Scores

W: Scotties Tournament of Hearts
Calgary, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 6:00pm MT
ON (Homan) Final
MB (Jones) (10) Watch Live Curling!
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: A3 -- Wed, Feb 28 -- 7:30pm ET
Moor/Whee Final
Farr/Thur (8) Watch Live Curling!
Schw/Hagb Final
Thie/Drop (6) Watch Live Curling!
Pers/Casp 11  Final
Nick/Nick (7) Watch Live Curling!
Rhym/Smit Final
Wood/Kot (EE) Watch Live Curling!
W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Wed, Feb 28 -- 4:30pm ET
Acres Final
Aucoin (9)
Langford Final
Johnston (9)
Markle 10  Final
Daigle (10) Watch Live Curling!
Parkinson Final
Madden (10)
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Wed, Feb 28 -- 8:00pm ET
Mulima 12  Final
Benning (8)
Garner Final
DiFranco (8)
MacDougall Final
Wright (8)
Hastings Final
MacTavish (EE)
M: English National Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 2:00pm GMT
Retchless Final
Clark (8)
M: Swedish Mixed Doubles World Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF3 -- Sun, Feb 25 -- 2:00pm CET
Wran/Wran Final
de V/Magn (8) Watch Live Curling!
W: World Junior Curling Championships
Lohja, FIN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sat, Feb 24 -- 10:00am EET
JPN (Nihira) Final
SUI (Schwaller) 10  (8)
NOR (Bjoernstad) Final
CAN (Plett) (10)
M: Swiss Mixed Doubles Qualifier
Arlesheim, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Feb 25 -- 10:00am CET
Engl/Wund Final
Tiri/Gerl (6)
Huep/Weis Final
Jaeg/Kell 10  (7)
Wits/Gloo Final
Huer/Huer (8)
Howa/Lach Final
Bers/Hoes (8)
M: Northwest Territories Senior Mens Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 3:00pm MT
Hudy Final
Weaver (8)
W: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:00pm CT
Pomedli Final
Beausoleil (10)
M: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:00pm CT
Drewitz Final
Derksen (8)
M: Tournoi Hommes Circuit Provincial
Maniwaki, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:30pm ET
Bornais Final
Martel 10  (8)
St-Amour Final
DaPrato (7)
M: NWTCA Masters Men's Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Feb 23 -- 10:00am MT
Sattelberger Final
MacKinnon (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Sherwood Park U15 Junior Bonspiel -- Round-Robin

Nov 17 - 19, 2023
Pool A
Makenzie Kennedy
Edmonton, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Kendall Ferguson
Edmonton, AB
0.750  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Logan Smith
Edmonton, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Easton Burgess
Airdrie, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Calder Dyck
Lacombe, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Pool B
Sophia Bohning
Drayton Valley, AB
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Darby McMillan
Wainwright, AB
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Walker Landry
Drayton Valley, AB
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Ella Couprie
Edmonton, AB
0.250  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Zorianna Gerace
St. Albert, AB
0.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.
 

Fri, Nov 17, 23 10:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Logan Smith Calder Dyck 9-2    Final (5)
2 Kendall Ferguson Easton Burgess 13-0    Final (6)
3 Sophia Bohning Zorianna Gerace 9-2    Final (6)
4 Walker Landry Ella Couprie 11-2    Final (6)
Fri, Nov 17, 23 02:30 PM
Sheet Team Team Score    End
7 Makenzie Kennedy Calder Dyck     02:30 PM
8 Darby McMillan Zorianna Gerace     02:30 PM
Fri, Nov 17, 23 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Makenzie Kennedy Easton Burgess 7-3    Final (7)
6 Logan Smith Kendall Ferguson 5-9    Final (8)
7 Darby McMillan Ella Couprie 9-1    Final (6)
8 Sophia Bohning Walker Landry 13-2    Final (7)
Sat, Nov 18, 23 08:30 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Darby McMillan Walker Landry 9-0    Final (4)
2 Ella Couprie Zorianna Gerace 8-3    Final (7)
3 Makenzie Kennedy Kendall Ferguson 6-4    Final (7)
4 Easton Burgess Calder Dyck 10-5    Final (7)
Sat, Nov 18, 23 12:45 PM
Sheet Team Team Score    End
3 Logan Smith Easton Burgess 7-2    Final (6)
4 Sophia Bohning Ella Couprie 10-2    Final (6)
Sat, Nov 18, 23 04:45 PM
Sheet Team Team Score    End
5 Makenzie Kennedy Logan Smith 9-1    Final (6)
6 Kendall Ferguson Calder Dyck 6-5    Final (EE)
7 Darby McMillan Sophia Bohning 3-8    Final (6)
8 Walker Landry Zorianna Gerace 8-5    Final (7)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

W: Scotties Tournament of Hearts
Calgary, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 6:00pm MT
ON (Homan) Final
MB (Jones) (10) Watch Live Curling!
M: USA Curling Mixed Doubles National Championship
Traverse City, MI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: A3 -- Wed, Feb 28 -- 7:30pm ET
Moor/Whee Final
Farr/Thur (8) Watch Live Curling!
Schw/Hagb Final
Thie/Drop (6) Watch Live Curling!
Pers/Casp 11  Final
Nick/Nick (7) Watch Live Curling!
Rhym/Smit Final
Wood/Kot (EE) Watch Live Curling!
W: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Wed, Feb 28 -- 4:30pm ET
Acres Final
Aucoin (9)
Langford Final
Johnston (9)
Markle 10  Final
Daigle (10) Watch Live Curling!
Parkinson Final
Madden (10)
M: U21 Ontario Provincials
Dundas, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M2 -- Wed, Feb 28 -- 8:00pm ET
Mulima 12  Final
Benning (8)
Garner Final
DiFranco (8)
MacDougall Final
Wright (8)
Hastings Final
MacTavish (EE)
M: English National Curling Championships
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 2:00pm GMT
Retchless Final
Clark (8)
M: Swedish Mixed Doubles World Qualifier
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF3 -- Sun, Feb 25 -- 2:00pm CET
Wran/Wran Final
de V/Magn (8) Watch Live Curling!
M: Swiss Mixed Doubles Qualifier
Arlesheim, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sun, Feb 25 -- 10:00am CET
Engl/Wund Final
Tiri/Gerl (6)
Huep/Weis Final
Jaeg/Kell 10  (7)
Wits/Gloo Final
Huer/Huer (8)
Howa/Lach Final
Bers/Hoes (8)
M: Northwest Territories Senior Mens Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 3:00pm MT
Hudy Final
Weaver (8)
W: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:00pm CT
Pomedli Final
Beausoleil (10)
M: Saskatchewan U20 Junior Provincials
North Battleford, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:00pm CT
Drewitz Final
Derksen (8)
M: Tournoi Hommes Circuit Provincial
Maniwaki, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Feb 25 -- 1:30pm ET
Bornais Final
Martel 10  (8)
St-Amour Final
DaPrato (7)
M: NWTCA Masters Men's Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Fri, Feb 23 -- 10:00am MT
Sattelberger Final
MacKinnon (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Homan on Top Once Again

Homan on Top Once Again

A story book season continues for Team Homan (Photo: Andrew Klaver, Curling Canada) as they win gold at the Scotties once again.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑