Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis 8th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley 8th
Ramsfjell
Get Your Free Meals!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Dropkin3-6 at 2020 All-Pro Digital Curling Championship

Apr 1 - 8, 2020

Duluth, Minnesota
Player Photo
SKIP
Korey
Dropkin

 
Games: 9  
Record: 3W - 6L  
PF/G: 8.57  
PA/G: 10.48  
Hammer Efficiency: 0.30  
Steal Defense: 0.39  
Force Efficiency: 0.54  
Steal Efficiency: 0.26  

 
Korey Dropkin (Duluth, MN) finished 3-6 in the 0 team
All-Pro Digital Curling Championship qualifying round, held April 1 - 8, 2020 in , . In their opening game, Dropkin lost 7-6 to Jason Smith (St. Paul, MN), droppimg another game, 4-3 to Thomas Howell (Milwaukee, WI). Dropkin lost 8-0 to Matt Hamilton (Madison, WI) where Dropkin responded with a 8-5 win over Matt Birklid (Seattle, WA). Dropkin went on to lose 10-3 against Andrew Stopera (Briarcliff Manor, NY). Dropkin responded with a 5-4 win over Ben Richardson (Seattle, WA). Dropkin won 8-1 against Jon Harstad (Duluth, MN). Dropkin went on to lose 1-0 against Jared Allen (Nashville, TN). Dropkin lost 4-3 to Luc Violette (Seattle, WA) in their final qualifying round match.
 
Dropkin ranks th overall on the Year-to-Date rankings with points earned so far this season.
 

Curling Scores

W: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Crough Final
Sherrer (8)
Sturmay Final
Stiksma (6)
Gray-Withers 11  Final
Brown (7) Watch Live Curling!
Hilker Final
Richards (8) Watch Live Curling!
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Ladouceur 11  Final
Grandy (7)
Strouse Final
Jones (4)
Inglis 8th
Rozon
M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 18 -- Sat, Oct 1 -- 10:00pm ET
Kean 8th
Schwaller
Ainsley 8th
Ramsfjell
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 6:00pm MT
Parent Final
Kolody (6) Watch Live Curling!
Hartung Final
Webb (8) Watch Live Curling!
Libbus Final
Tao (6) Watch Live Curling!
Runciman Final
Burton (8) Watch Live Curling!
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 5:00pm PT
Skrlik Final
Tabata (8) Watch Live Curling!
Gim Final
Buchy (6) Watch Live Curling!
Kitazawa Final
Parent (8) Watch Live Curling!
Hunkin Final
Cowan (5) Watch Live Curling!
Brown Final
Wark (6) Watch Live Curling!
Fujisawa Final
Gushulak (5) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Sat, Oct 1 -- 9:30pm ET
Wise Final
Beaufort (8)
Asselin Final
Leduc (6)
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 1 -- 7:00pm CT
Chambers 11  Final
Van Ryssel (7)
Calvert Final
Smith (4)
Walter Final
Forrester (EE)
Lott Final
Sigurdson (7)
Wiebe Final
McDonald (8)
Grassie 5th
Wasylik
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Sep 30 -- 5:00pm CT
Ackland 10  Final
Ursel (5)
Peterson Final
Jensen (6)
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 15 -- Sat, Oct 1 -- 9:55pm EET
Bryce Final
Veltsman (8)
Hertman Final
Landelius 10  (7)
Gulbis Final
Gosgens (4)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Kelly upends Jones for Toronto Tankard playoff spot

Late steals help New Brunswick's Andrea Kelly (Photo: Curling Canada) defeat Team Jones for a spot in the Stu Sells Toronto Tankard playoff round.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑