Swiss Cup Basel
Curling Scores
Swiss Cup Basel
Sep 29 - Oct 2, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Joel Retornaz Trentino, ITA |
![]() |
X | 4 | 4 | ||||||||
| Jiri Snitil Prague, CZE |
X | 2 | 2 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Joel Retornaz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Jiri Snitil
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Joel Retornaz
Jiri Snitil
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Joel Retornaz | ||
| Jiri Snitil | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















