CAMERON'S Brewing Oakville Fall Classic
Curling Scores
CAMERON'S Brewing Oakville Fall Classic
Aug 30 - Sep 2, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Binia Feltscher Langenthal, SUI |
0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
| Un-Chi Gim Gyeonggido, KOR |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Binia Feltscher
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Un-Chi Gim
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Binia Feltscher
Un-Chi Gim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Binia Feltscher | ||
| Un-Chi Gim | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















