California State Men's Club Championship
Curling Scores
California State Men's Club Championship
Jan 17 - 19, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Paul Mendoza Hollywood, CA |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
| Alex Baxter San Francisco, CA |
![]() |
0 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Paul Mendoza
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.86 |
| PA/G: | 10.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Alex Baxter
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.82 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Paul Mendoza
Alex Baxter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Paul Mendoza | ||
| Alex Baxter | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















