Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh Final
McEachren (6)
Schut 6th
Weagle
MacIsaac 7th
Strang
Mosher 10  Final
Snow (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

California State Men's Club Championship -- Round-Robin

Jan 17 - 19, 2020
Richard Lazarowich
Silicon Valley, CA
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Alex Baxter
San Francisco, CA
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Austin Berndt
Orange County, CA
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Benedict Yoong
Hollywood, CA
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Paul Mendoza
Hollywood, CA
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Jim Muyo
San Francisco, CA
0.200  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Fri, Jan 17, 20 09:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Jim Muyo Austin Berndt 9-7    Final (8)
3 Richard Lazarowich Alex Baxter 6-3    Final (8)
4 Paul Mendoza Benedict Yoong 3-6    Final (8)
Sat, Jan 18, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Paul Mendoza Richard Lazarowich 1-8    Final (6)
3 Benedict Yoong Austin Berndt 3-7    Final (8)
4 Alex Baxter Jim Muyo 7-5    Final (8)
Sat, Jan 18, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
2 Jim Muyo Benedict Yoong 4-6    Final (7)
3 Paul Mendoza Alex Baxter 1-8    Final (6)
4 Richard Lazarowich Austin Berndt 8-7    Final (8)
Sat, Jan 18, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
1 Austin Berndt Alex Baxter 8-2    Final (6)
2 Richard Lazarowich Benedict Yoong 4-7    Final (7)
4 Jim Muyo Paul Mendoza 8-9    Final (8)
Sun, Jan 19, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
1 Jim Muyo Richard Lazarowich 0-10    Final (4)
2 Paul Mendoza Austin Berndt 3-7    Final (7)
4 Benedict Yoong Alex Baxter 4-10    Final (6)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 2:30pm MT
Kleiter Final
Deis (8)
Woloschuk Final
Bryden (8)
Gamble Final
Knapp (7)
Wills Final
Behm (8)
Zuravloff Final
Howard (6)
Gedak Final
Vollman (5)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 31 -- 8:00pm ET
Kavanaugh Final
McEachren (6)
Schut 6th
Weagle
MacIsaac 7th
Strang
Mosher 10  Final
Snow (6)
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 6:00pm ET
Burton Final
Cheung (8)
Kiist Final
Perozak (EE)
Wipf Final
Davies (6)
Chung Final
Wright (7)
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sat, Oct 31 -- 5:00pm AT
Shaw Final
MacNutt (6)
Nodding Final
Callaghan (8)
Blades Final
Forsythe (EE)
Proulx Final
Stevens (7)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Sat, Oct 31 -- 4:00pm ET
Jolin Final
Doyon (7)
Charbonneau Final
Dorval (8)
Simard Final
Dusseault (8)
Holmstead Final
Aumont (6)
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 31 -- 3:00pm ET
Matter Final
Yarmuch 12  (7)
Thomas Final
Whittmire (6)
Fleger Final
Donaldson (6)
Whitbread Final
Burton (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 9:00am MT
Manners Final
Mikush (6)
Carss Final
Flasch (6)
Drewitz Final
Pomedli (7)
Ackerman Final
Korte (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑