WCT Argovia Mixed Doubles Cup
Curling Scores
WCT Argovia Mixed Doubles Cup
Aug 12 - 14, 2022
|
| Draw Aug 12 - 10:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
0 | 6 | 2 | 1 | 2 | 2 | X | 13 | ||||
| Nilsson/Nilsson Gothenburg, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Perret/Rios
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 15.00 |
| PA/G: | 4.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Nilsson/Nilsson
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.69 |
| PA/G: | 16.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Perret/Rios
Nilsson/Nilsson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














